Novinky

Co je nového:

 

2021


OTEVÍRÁME! Od pondělí 24. května opět otevíráme. Podmínky pro hosty byly vládou stanoveny takto: všichni hosté budou muset být schopní prokázat, že jsou očkovaní, testovaní s negativním výsledkem, nebo prodělali covid. My máme povinnost uvedené zkontrolovat ihned po vstupu do penzionu/chalupy. Hawk. Těšíme se na Vás!


2020


Od 22. – 29. srpna se uvolnil termín na ubytování v Novém Vojířově č.p. 27.


Přímo v Novém Vojířově vznikl zajímavý projekt webových stránek nejen o obci samotné, ale i o jejím širším okolí a pamětihodnostech, které byste neměli při návštěvě u nás minout: web Peršlák – Nový Vojířov a zajímavá místa okolí.

Na jaře 2020 pro naše hosty otevíráme nově ubytování ve stylové kamenné chalupě v malebné vsi Nový Vojířov vzdálené od penzionu v Albeři pouhých šest kilometrů.


2019


Poetické povídání o krajině České Kanady doprovázené četnými fotografiemi naleznete na webové stránce ceskakanadavypravuje.cz.

V okolí Nové Bystřice jsou vyhrnuté běžkařské trasy a sjezdovka na Hradišti je v provozu také. Přijímáme objednávky na 3 volné pokoje v podkroví.


2018


Od 1. do 5.8. jste zváni na letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST. Těšit se můžete na např. na zahajovací promítání muzikálu Vlasy nebo vystoupení Tonyi Graves nebo Michala Pavlíčka a Moniky Načeva. Letní akce pořádané na státním hradě Landštejn najdete přehledně  ZDE a v Muzeu veteránů v Nové Bystřici na tomto odkazu Muzeum veteránů. Na cestu k nám nemusíte balit víno pro příjemné letní večery, v našem penzionu vám nabídneme skvělá vína z Vinařství Radocha.


2017


Objevili jsme v nedaleké obci Hůrky jízdárnu U Velkého jezdce, kde je možné objednat pro mladší děti jízdu na poníkovi a pro starší děti a dospělé na koni. Děti si vyzkouší péči o poníka a dostanou výklad o technice jízdy, vše ve velmi milém podání a tak poutavě, že nebudou chtít po konci programu odejít nebo pouze za podmínky, že si poníka odvezou sebou.

Dospělým hostům nově nabízíme vína z Vinařství Radocha.

Do fotogalerie jsme přidali fotografie zimního penzionu. Máme totiž otevřeno i v zimě. Lyžovat se dá na běžkách v okolí Peršláku, Hradiště i Landštejna, kde jsou vyhrnuté stopy. Z kopce dolů můžete lyžovat 4 km od našeho penzionu na sjezdovce v Hradišti (www.skibystrice.cz).


2016


Pro rok 2016 jsme navázali spolupráci se sportovním areálem v Nové Bystřici, kde je k dispozici MINIGOLF, tenisové kurty, hřiště na malý fotbal, volejbal, nohejbal a též tělocvična. Rádi vám zajistíme rezervaci sportovišť pro dobu pobytu v našem penzionu.

2015


Pro případ nepříznivého počasí, zimy nebo jiné přírodní nepohody, jsme pro vás připravili posezení ve sklípku, kde si můžete zatopit v nových kamnech. Fotografie k nahlédnutí v naší fotogalerii.

Našim nejmenším hostům jsme postavili na zahradě penzionu dřevěné hřiště se dvěma houpačkami, domkem a skluzavkou. Fotografie je ke shlédnutí v záložce “Fotogalerie”.

Pro hosty z apartmánů, které nemají přímý přístup na zahradu, jsme dokončili zahradní posezení – terasu, kde můžete jen tak posedět, snídat, obědvat i večeřet.

 


 • Muzeum Jindřichohradecka Vás zve na výstavu HIC ET NUNC Patrika Proška aneb výstava dělaná na míru
  Vernisáž výstavy vizuálního umělce Patrika Proška se uskuteční v Muzeu Jindřichohradecka ve Štítného ul. v prostorách minoritského kláštera a kostela sv. Jana Křtitele v sobotu 26.6.2021 od 14,00 hodin. Autor se zabývá neinvazivním uměním ve veřejném prostoru. Vybraná místa hrají při vytváření jeho uměleckých projektů zásadní roli. Ať se jedná o přírodní či […]
 • Fotila Amálie: Barevný květen v Jindřichově Hradci
  Podívejte se na Amálčiny fotky z květnového Jindřichohradecka. Fotila Amálie: Barevný květen v Jindřichově Hradci - HRADEC ŽIJE.
 • Venkovní aquapark zahajuje sezonu
  Areál venkovního aquaparku otevře své brány poprvé ve čtvrtek 17. června ve 13 hodin. V červnu se provoz řídí počasím a aktuální informace s výhledem na 3 dny je vždy zveřejněna na bazen.jh.cz – letní areál. Ve všedních dnech v červnu je areál pro veřejnost otevřen od 13 do 19 hodin, o víkendech od 10 ... Venkovní aquapark zahajuje sezonu - HRADEC ŽIJE.
 • Hvězdárna v Jindřichově Hradci slaví 60. let
  Hvězdárna a planetárium profesora Františka Nušla v Jindřichově Hradci zve širokou veřejnost na den otevřených dveří k příležitosti šedesátého výročí. Oslavy tohoto významného výročí se uskuteční v pátek 18. června od 10 hodin do 17 hodin. Můžete se těšit na program v planetáriu, kouzla sférické projekce, pozorování Slunce a představení pozorovací techniky. […]
 • Farní charita hledá sociálního pracovníka pro Noclehárnu sv. Antonína na DPP
  Farní charita Jindřichův Hradec hledá sociálního pracovníka/ pracovníka v soc. službách na DPP. Popis pracovní pozice: sociální pracovník/pracovník v sociálních službách pro Noclehárnu sv. Antonína – na DPP pro nárazové záskoky za nepřítomnost pracovníků v přímé péči pracovní doba: 20:00-8:00 (dvanácti hodinová pracovní doba) sociální práce s muži bez přístř […]
 • Online veletrhy práce – Hospodářská komora
  15. a 16. června 2021 (úterý, středa); Hospodářská komora; V letošním roce proběhnou jihočeské veletrhy práce online. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost získat ve dnech 15. – 16. června aktuální informace o pracovních nabídkách jihočeských zaměstnavatelů. Rezervujte si termín individuální konzultace už nyní a získejte výhodu nad ostatními uchazeči o ste […]