Novinky

Co je nového:

 

2022


V chalupě v Novém Vojířově se uvolnily termíny 30.7. – 6.8. a 13. – 20.8.  Volejte 777958035 nebo 605472664 , vyjdeme vstříc počtem hostů i cenou!


Program léta 2022 na hradě Landštejně

Program Slavonice Fest 2022

Kulturní kalendář města Nová Bystřice pro rok 2022

Od 1. dubna máme v obou penzionech OTEVŘENO!

Od března nás můžete sledovat i na Instagramu.

2021


OTEVÍRÁME! Od pondělí 24. května opět otevíráme. Podmínky pro hosty byly vládou stanoveny takto: všichni hosté budou muset být schopní prokázat, že jsou očkovaní, testovaní s negativním výsledkem, nebo prodělali covid. My máme povinnost uvedené zkontrolovat ihned po vstupu do penzionu/chalupy. Hawk. Těšíme se na Vás!


2020


Od 22. – 29. srpna se uvolnil termín na ubytování v Novém Vojířově č.p. 27.


Přímo v Novém Vojířově vznikl zajímavý projekt webových stránek nejen o obci samotné, ale i o jejím širším okolí a pamětihodnostech, které byste neměli při návštěvě u nás minout: web Peršlák – Nový Vojířov a zajímavá místa okolí.

Na jaře 2020 pro naše hosty otevíráme nově ubytování ve stylové kamenné chalupě v malebné vsi Nový Vojířov vzdálené od penzionu v Albeři pouhých šest kilometrů.


2019


Poetické povídání o krajině České Kanady doprovázené četnými fotografiemi naleznete na webové stránce ceskakanadavypravuje.cz.

V okolí Nové Bystřice jsou vyhrnuté běžkařské trasy a sjezdovka na Hradišti je v provozu také. Přijímáme objednávky na 3 volné pokoje v podkroví.


2018


Od 1. do 5.8. jste zváni na letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST. Těšit se můžete na např. na zahajovací promítání muzikálu Vlasy nebo vystoupení Tonyi Graves nebo Michala Pavlíčka a Moniky Načeva. Letní akce pořádané na státním hradě Landštejn najdete přehledně  ZDE a v Muzeu veteránů v Nové Bystřici na tomto odkazu Muzeum veteránů. Na cestu k nám nemusíte balit víno pro příjemné letní večery, v našem penzionu vám nabídneme skvělá vína z Vinařství Radocha.


2017


Objevili jsme v nedaleké obci Hůrky jízdárnu U Velkého jezdce, kde je možné objednat pro mladší děti jízdu na poníkovi a pro starší děti a dospělé na koni. Děti si vyzkouší péči o poníka a dostanou výklad o technice jízdy, vše ve velmi milém podání a tak poutavě, že nebudou chtít po konci programu odejít nebo pouze za podmínky, že si poníka odvezou sebou.

Dospělým hostům nově nabízíme vína z Vinařství Radocha.

Do fotogalerie jsme přidali fotografie zimního penzionu. Máme totiž otevřeno i v zimě. Lyžovat se dá na běžkách v okolí Peršláku, Hradiště i Landštejna, kde jsou vyhrnuté stopy. Z kopce dolů můžete lyžovat 4 km od našeho penzionu na sjezdovce v Hradišti (www.skibystrice.cz).


2016


Pro rok 2016 jsme navázali spolupráci se sportovním areálem v Nové Bystřici, kde je k dispozici MINIGOLF, tenisové kurty, hřiště na malý fotbal, volejbal, nohejbal a též tělocvična. Rádi vám zajistíme rezervaci sportovišť pro dobu pobytu v našem penzionu.

2015


Pro případ nepříznivého počasí, zimy nebo jiné přírodní nepohody, jsme pro vás připravili posezení ve sklípku, kde si můžete zatopit v nových kamnech. Fotografie k nahlédnutí v naší fotogalerii.

Našim nejmenším hostům jsme postavili na zahradě penzionu dřevěné hřiště se dvěma houpačkami, domkem a skluzavkou. Fotografie je ke shlédnutí v záložce „Fotogalerie“.

Pro hosty z apartmánů, které nemají přímý přístup na zahradu, jsme dokončili zahradní posezení – terasu, kde můžete jen tak posedět, snídat, obědvat i večeřet.

 


 • Kurz – Patchwork začátečníci | Dům gobelínů
  2.3.2024 (sobota), Dům gobelínů, V sobotu 2. března 2024 se koná v prostorách Domu gobelínů jednodenní kurz „Patchwork – začátečníci“. Seznámíme se s historií a technikou patchworku. Naučíme se práci s rotačním nožem. Vysvětlíme si základní pojmy, rychlé postupy šití a dokončovací práce na výrobku. Cílem našeho prvního setkání s... Kurz – Patchwork začáteční […]
 • Sokolské šibřinky v Lodhéřově
  2.3.2024 (sobota) od 20:00, Lodhéřov, Sokolské šibřinky se uskuteční v sobotu 2. března 2024 v sále KD Lodhéřov. Sokolské šibřinky v Lodhéřově - HRADEC ŽIJE.
 • Veřejné bruslení – březen 2024
  Celkem pět termínů veřejného bruslení vás čeká v březnu na zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci. Kontakt veřejné bruslení: 384 361 703 Broušení bruslí – Cyklo Pospíšil Veřejné bruslení – březen 2024 - HRADEC ŽIJE.
 • Březnové akce v Počátkách
  Městské muzeum Počátky Vás zve na výstavu ŘEMESLA A HUSITÉ. Výstava Kláry Smolíkové. Od 5. – 22. března 2024.. Kulturní zařízení města Počátky Vás zve na výstavu obrazů Jana Chaska – Maluji srdcem. Od 2. února 2024 v galerii nad Knihovnou. Galerie je přístupná přes Městskou knihovnu v její otevírací... Březnové akce v Počátkách - HRADEC ŽIJE.
 • Přiznání k dani z příjmů fyzických osob – školení | Fakulta managementu
  1.3.2024 (pátek) od 9:00, Fakulta managementu v Jindřichově Hradci, Všechny otázky spojené právě s přiznáním k dani z příjmů fyzických osob si budete moci projít během školení v pátek 1. března 2024. Všechna palčivá témata si v přehledné a pochopitelné formě připravila Ing. Táňa Hajdíková, Ph.D., která se oblastem účetnictví... Přiznání k dani z příjmů fyzic […]
 • XXVI. Reprezentační ples Fruko-Schulz
  1.3.2024 (pátek) od 19:00, KC Jitka Jindřichův Hradec, Po šestadvacáté se letos koná reprezentační ples jindřichohradecké likérky Fruko-Schulz. Letošním plesem bude provázet Karel Vágner a vystoupí zde Václav Noid Bárta, Sára Milfajtová, Stand hložek a Fredy Bittner Band. K tanci a poslechu bude hrát The Party Band. Vstupenky v prodeji... XXVI. Reprezentační […]