Novinky

Co je nového:

 

2022


V chalupě v Novém Vojířově se uvolnily termíny 30.7. – 6.8. a 13. – 20.8.  Volejte 777958035 nebo 605472664 , vyjdeme vstříc počtem hostů i cenou!


Program léta 2022 na hradě Landštejně

Program Slavonice Fest 2022

Kulturní kalendář města Nová Bystřice pro rok 2022

Od 1. dubna máme v obou penzionech OTEVŘENO!

Od března nás můžete sledovat i na Instagramu.

2021


OTEVÍRÁME! Od pondělí 24. května opět otevíráme. Podmínky pro hosty byly vládou stanoveny takto: všichni hosté budou muset být schopní prokázat, že jsou očkovaní, testovaní s negativním výsledkem, nebo prodělali covid. My máme povinnost uvedené zkontrolovat ihned po vstupu do penzionu/chalupy. Hawk. Těšíme se na Vás!


2020


Od 22. – 29. srpna se uvolnil termín na ubytování v Novém Vojířově č.p. 27.


Přímo v Novém Vojířově vznikl zajímavý projekt webových stránek nejen o obci samotné, ale i o jejím širším okolí a pamětihodnostech, které byste neměli při návštěvě u nás minout: web Peršlák – Nový Vojířov a zajímavá místa okolí.

Na jaře 2020 pro naše hosty otevíráme nově ubytování ve stylové kamenné chalupě v malebné vsi Nový Vojířov vzdálené od penzionu v Albeři pouhých šest kilometrů.


2019


Poetické povídání o krajině České Kanady doprovázené četnými fotografiemi naleznete na webové stránce ceskakanadavypravuje.cz.

V okolí Nové Bystřice jsou vyhrnuté běžkařské trasy a sjezdovka na Hradišti je v provozu také. Přijímáme objednávky na 3 volné pokoje v podkroví.


2018


Od 1. do 5.8. jste zváni na letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST. Těšit se můžete na např. na zahajovací promítání muzikálu Vlasy nebo vystoupení Tonyi Graves nebo Michala Pavlíčka a Moniky Načeva. Letní akce pořádané na státním hradě Landštejn najdete přehledně  ZDE a v Muzeu veteránů v Nové Bystřici na tomto odkazu Muzeum veteránů. Na cestu k nám nemusíte balit víno pro příjemné letní večery, v našem penzionu vám nabídneme skvělá vína z Vinařství Radocha.


2017


Objevili jsme v nedaleké obci Hůrky jízdárnu U Velkého jezdce, kde je možné objednat pro mladší děti jízdu na poníkovi a pro starší děti a dospělé na koni. Děti si vyzkouší péči o poníka a dostanou výklad o technice jízdy, vše ve velmi milém podání a tak poutavě, že nebudou chtít po konci programu odejít nebo pouze za podmínky, že si poníka odvezou sebou.

Dospělým hostům nově nabízíme vína z Vinařství Radocha.

Do fotogalerie jsme přidali fotografie zimního penzionu. Máme totiž otevřeno i v zimě. Lyžovat se dá na běžkách v okolí Peršláku, Hradiště i Landštejna, kde jsou vyhrnuté stopy. Z kopce dolů můžete lyžovat 4 km od našeho penzionu na sjezdovce v Hradišti (www.skibystrice.cz).


2016


Pro rok 2016 jsme navázali spolupráci se sportovním areálem v Nové Bystřici, kde je k dispozici MINIGOLF, tenisové kurty, hřiště na malý fotbal, volejbal, nohejbal a též tělocvična. Rádi vám zajistíme rezervaci sportovišť pro dobu pobytu v našem penzionu.

2015


Pro případ nepříznivého počasí, zimy nebo jiné přírodní nepohody, jsme pro vás připravili posezení ve sklípku, kde si můžete zatopit v nových kamnech. Fotografie k nahlédnutí v naší fotogalerii.

Našim nejmenším hostům jsme postavili na zahradě penzionu dřevěné hřiště se dvěma houpačkami, domkem a skluzavkou. Fotografie je ke shlédnutí v záložce „Fotogalerie“.

Pro hosty z apartmánů, které nemají přímý přístup na zahradu, jsme dokončili zahradní posezení – terasu, kde můžete jen tak posedět, snídat, obědvat i večeřet.

 


 • O kurzy jindřichohradeckého bazénu je zájem. Překračuje jeho možnosti
  Říjen je pro jindřichohradecký bazén synonymem vstupu do zimní sezóny. Svou činnost v tomto měsíci zahajují všechny sportovní kluby a organizace, které k tréninkům a plavecké přípravě využívají sportovní bazén se 6 drahami. S chladnými dny pak tradičně narůstá i návštěvnost relaxačního bazénu s parní kabinou a vířivkami, stejně jako dětských bazénů. Plavecký […]
 • Zamyšlení kastelána Jana Mikeše na téma starého pivovaru
  Starý pivovar aneb hezká obálka bez obsahu Těsně před začátkem prázdnin schválilo zastupitelstvo města Jindřichův Hradec investici 1,186 milionu do první fáze projektování opravy střech, fasád a vyčištění interiérů Starého pivovaru. Nikdo ze zastupitelů nezvedl ruku proti, protože nutnost alespoň základní sanace chápali všichni, někteří ale vyjádřili obavy, […]
 • František Peltán – výstava | Muzeum Jindřichohradecka
  23. 7. – 2. 10. 2022, Muzeum Jindřichohradecka – konferenční sál ve Štítného ul., Minivýstava FRANTIŠEK PELTÁN – ČTVRTÝ ZE TŘÍ KRÁLŮ bude zpřístupněna od 23. července do 9. října 2022 v konferenčním sále muzea ve Štítného ulici. Československá obec legionářská – Jednota br. Stanislava Berana a Muzeum Jindřichohradecka Vás při příležitosti 80. výročí tragické […]
 • Dny otevřených ateliérů | Zámek Žirovnice
  1. a 2. 10. 2022 (sobota, neděle), Zámek Žirovnice, Zdarma otevřena Galerie Jana Havlíka a prodejní E-Galerie na Zámku Žirovnice od 9 – 15 hodin.   Dny otevřených ateliérů | Zámek Žirovnice - HRADEC ŽIJE.
 • Den seniorů s Libkovankou | Dačice
  2. 10. 2022 (neděle) od 16:00, Kulturní dům Beseda – Dačice, Kapela Libkovanka byla založena v roce 2008 v Libkově Vodě nedaleko Pelhřimova. Kapelníkem je hudebník a textař Zdeněk Beneš, autor mnoha známých písní (např. Moje česká vlast, Slzičky, Krásný sen, Přátelé nám zůstanou, Když odchází mládí…). Součástí repertoáru jsou rovněž skladby od Karla Polaty, […]
 • Den seniorů | Žirovnice
  2. 10. 2022 (neděle) od 15:00, Zámek Žirovnice, Odbor kultury srdečně zve na Den seniorů na Zámku Žirovnice. Odpolednem Vás provede country revival a Dobrá pára. Vladimír Walda Nerušil nejznámější dvojník Waldemara Matušky, který by letos oslavil 90. narozeniny. Vstupné dobrovolné.     Den seniorů | Žirovnice - HRADEC ŽIJE.