Novinky

Co je nového:

 

2021


OTEVÍRÁME! Od pondělí 24. května opět otevíráme. Podmínky pro hosty byly vládou stanoveny takto: všichni hosté budou muset být schopní prokázat, že jsou očkovaní, testovaní s negativním výsledkem, nebo prodělali covid. My máme povinnost uvedené zkontrolovat ihned po vstupu do penzionu/chalupy. Hawk. Těšíme se na Vás!


2020


Od 22. – 29. srpna se uvolnil termín na ubytování v Novém Vojířově č.p. 27.


Přímo v Novém Vojířově vznikl zajímavý projekt webových stránek nejen o obci samotné, ale i o jejím širším okolí a pamětihodnostech, které byste neměli při návštěvě u nás minout: web Peršlák – Nový Vojířov a zajímavá místa okolí.

Na jaře 2020 pro naše hosty otevíráme nově ubytování ve stylové kamenné chalupě v malebné vsi Nový Vojířov vzdálené od penzionu v Albeři pouhých šest kilometrů.


2019


Poetické povídání o krajině České Kanady doprovázené četnými fotografiemi naleznete na webové stránce ceskakanadavypravuje.cz.

V okolí Nové Bystřice jsou vyhrnuté běžkařské trasy a sjezdovka na Hradišti je v provozu také. Přijímáme objednávky na 3 volné pokoje v podkroví.


2018


Od 1. do 5.8. jste zváni na letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST. Těšit se můžete na např. na zahajovací promítání muzikálu Vlasy nebo vystoupení Tonyi Graves nebo Michala Pavlíčka a Moniky Načeva. Letní akce pořádané na státním hradě Landštejn najdete přehledně  ZDE a v Muzeu veteránů v Nové Bystřici na tomto odkazu Muzeum veteránů. Na cestu k nám nemusíte balit víno pro příjemné letní večery, v našem penzionu vám nabídneme skvělá vína z Vinařství Radocha.


2017


Objevili jsme v nedaleké obci Hůrky jízdárnu U Velkého jezdce, kde je možné objednat pro mladší děti jízdu na poníkovi a pro starší děti a dospělé na koni. Děti si vyzkouší péči o poníka a dostanou výklad o technice jízdy, vše ve velmi milém podání a tak poutavě, že nebudou chtít po konci programu odejít nebo pouze za podmínky, že si poníka odvezou sebou.

Dospělým hostům nově nabízíme vína z Vinařství Radocha.

Do fotogalerie jsme přidali fotografie zimního penzionu. Máme totiž otevřeno i v zimě. Lyžovat se dá na běžkách v okolí Peršláku, Hradiště i Landštejna, kde jsou vyhrnuté stopy. Z kopce dolů můžete lyžovat 4 km od našeho penzionu na sjezdovce v Hradišti (www.skibystrice.cz).


2016


Pro rok 2016 jsme navázali spolupráci se sportovním areálem v Nové Bystřici, kde je k dispozici MINIGOLF, tenisové kurty, hřiště na malý fotbal, volejbal, nohejbal a též tělocvična. Rádi vám zajistíme rezervaci sportovišť pro dobu pobytu v našem penzionu.

2015


Pro případ nepříznivého počasí, zimy nebo jiné přírodní nepohody, jsme pro vás připravili posezení ve sklípku, kde si můžete zatopit v nových kamnech. Fotografie k nahlédnutí v naší fotogalerii.

Našim nejmenším hostům jsme postavili na zahradě penzionu dřevěné hřiště se dvěma houpačkami, domkem a skluzavkou. Fotografie je ke shlédnutí v záložce „Fotogalerie“.

Pro hosty z apartmánů, které nemají přímý přístup na zahradu, jsme dokončili zahradní posezení – terasu, kde můžete jen tak posedět, snídat, obědvat i večeřet.

 


 • Koncert swingu a popu | Žirovnice
  14. 5. 2022 (sobota) od 19:00, Sokolovna Žirovnice, Koncert v žirovnické sokolovně.   Koncert swingu a popu | Žirovnice - HRADEC ŽIJE.
 • Branou Podyjí na kole a pěšky | Dačice
  14. 5. 2022 (sobota) od 9:00, Dačice, Oficiální zahájení cykloturistické sezóny 2022 v Jihočeském kraji. Pěší trasy v rozmezí 5 km až 35 km. Výlety pro cyklisty od 31 až do 56 km. START Z PALACKÉHO NÁMĚSTÍ V DAČICÍCH TRASA PĚŠÍ 10 km : 9.00 – 14.00 hod. 15 km : nejpozději 0,5 hod. před ... Branou Podyjí na kole a pěšky | Dačice - HRADEC ŽIJE.
 • Jarní farmářské a řemeslné trhy | Dačice
  14. 5. 2022 (sobota) od 8:00, Dačice – Palackého nám., Přijďte si nakoupit kvalitní potraviny a výrobky od regionálních výrobců a pěstitelů. Jarní farmářské a řemeslné trhy | Dačice - HRADEC ŽIJE.
 • Férová snídaně v Jindřichově Hradci
    14. 5. 2022 (sobota) od 10:30, zámecká zahrada Jindřichův Hradec, Čajovna U Zámku zve všechny na férovou snídani, která se bude letos konat 14. 05. v zámecké zahradě od 10:30. Potřebné ingredience od kakaa po kávu nakoupíte v našem fair trade koutku. Férová snídaně v Jindřichově Hradci - HRADEC ŽIJE.
 • Vernisáž výstavy – „Kamenní spáči“ Aldin POPAJA | Zámek Dobrohoř
  14. 5. 2022 (sobota) od 14:00, Zámek Dobrohoř, Vernisáž výstavy „Kamenní spáči“ česko-bosenského malíře Aldina POPAJI, nad výstavou převzala záštitu Její excellence paní Martina MLINAREVIĆ, velvyslankyně Bosny a Herzegoviny v ČR Během vernisáže zazní verše bosenského básníka Maka DIZDARA v podání Josefa HERVERTA a jihoslovanské písně ze sbírky českého malíře […]
 • Zahájení parní sezóny na Vysočině | Jindřichohradecké úzkokolejky
  14. 5. 2022 (sobota) od 9:35, Jindřichohradecké úzkokolejky, Úzkokolejky Jindřichův Hradec vypraví ve spolupráci s Vysočina West v sobotu 14. 5. 2022 první letní parní jízdu na Vysočinu s tematickým programem na zámeckém nádvoří Zámku Kamenice nad Lipou. Na zámku čeká pro výletníky i veřejnost milý program: 1. vstup na výstavu POD PAROU Kamenice Nad ... Zahá […]