Novinky

Co je nového:

 

2022


V chalupě v Novém Vojířově se uvolnily termíny 30.7. – 6.8. a 13. – 20.8.  Volejte 777958035 nebo 605472664 , vyjdeme vstříc počtem hostů i cenou!


Program léta 2022 na hradě Landštejně

Program Slavonice Fest 2022

Kulturní kalendář města Nová Bystřice pro rok 2022

Od 1. dubna máme v obou penzionech OTEVŘENO!

Od března nás můžete sledovat i na Instagramu.

2021


OTEVÍRÁME! Od pondělí 24. května opět otevíráme. Podmínky pro hosty byly vládou stanoveny takto: všichni hosté budou muset být schopní prokázat, že jsou očkovaní, testovaní s negativním výsledkem, nebo prodělali covid. My máme povinnost uvedené zkontrolovat ihned po vstupu do penzionu/chalupy. Hawk. Těšíme se na Vás!


2020


Od 22. – 29. srpna se uvolnil termín na ubytování v Novém Vojířově č.p. 27.


Přímo v Novém Vojířově vznikl zajímavý projekt webových stránek nejen o obci samotné, ale i o jejím širším okolí a pamětihodnostech, které byste neměli při návštěvě u nás minout: web Peršlák – Nový Vojířov a zajímavá místa okolí.

Na jaře 2020 pro naše hosty otevíráme nově ubytování ve stylové kamenné chalupě v malebné vsi Nový Vojířov vzdálené od penzionu v Albeři pouhých šest kilometrů.


2019


Poetické povídání o krajině České Kanady doprovázené četnými fotografiemi naleznete na webové stránce ceskakanadavypravuje.cz.

V okolí Nové Bystřice jsou vyhrnuté běžkařské trasy a sjezdovka na Hradišti je v provozu také. Přijímáme objednávky na 3 volné pokoje v podkroví.


2018


Od 1. do 5.8. jste zváni na letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST. Těšit se můžete na např. na zahajovací promítání muzikálu Vlasy nebo vystoupení Tonyi Graves nebo Michala Pavlíčka a Moniky Načeva. Letní akce pořádané na státním hradě Landštejn najdete přehledně  ZDE a v Muzeu veteránů v Nové Bystřici na tomto odkazu Muzeum veteránů. Na cestu k nám nemusíte balit víno pro příjemné letní večery, v našem penzionu vám nabídneme skvělá vína z Vinařství Radocha.


2017


Objevili jsme v nedaleké obci Hůrky jízdárnu U Velkého jezdce, kde je možné objednat pro mladší děti jízdu na poníkovi a pro starší děti a dospělé na koni. Děti si vyzkouší péči o poníka a dostanou výklad o technice jízdy, vše ve velmi milém podání a tak poutavě, že nebudou chtít po konci programu odejít nebo pouze za podmínky, že si poníka odvezou sebou.

Dospělým hostům nově nabízíme vína z Vinařství Radocha.

Do fotogalerie jsme přidali fotografie zimního penzionu. Máme totiž otevřeno i v zimě. Lyžovat se dá na běžkách v okolí Peršláku, Hradiště i Landštejna, kde jsou vyhrnuté stopy. Z kopce dolů můžete lyžovat 4 km od našeho penzionu na sjezdovce v Hradišti (www.skibystrice.cz).


2016


Pro rok 2016 jsme navázali spolupráci se sportovním areálem v Nové Bystřici, kde je k dispozici MINIGOLF, tenisové kurty, hřiště na malý fotbal, volejbal, nohejbal a též tělocvična. Rádi vám zajistíme rezervaci sportovišť pro dobu pobytu v našem penzionu.

2015


Pro případ nepříznivého počasí, zimy nebo jiné přírodní nepohody, jsme pro vás připravili posezení ve sklípku, kde si můžete zatopit v nových kamnech. Fotografie k nahlédnutí v naší fotogalerii.

Našim nejmenším hostům jsme postavili na zahradě penzionu dřevěné hřiště se dvěma houpačkami, domkem a skluzavkou. Fotografie je ke shlédnutí v záložce „Fotogalerie“.

Pro hosty z apartmánů, které nemají přímý přístup na zahradu, jsme dokončili zahradní posezení – terasu, kde můžete jen tak posedět, snídat, obědvat i večeřet.

 


 • Krafferova zahrada zve na víkend otevřených zahrad
  Víkend otevřených zahrad je již zavedenou akcí zahajující zahradnické léto.  Poprvé se odehrál v Anglii v roce 1998 a od té doby se rozšířil po celé Evropě. Smyslem svátku je nejen otevřít lidem běžně nepřístupné zahrady, ale i podpořit stávající zahrady ať už formou energie, kterou s sebou návštěvníci přináší, nebo vstupného. I... Krafferova zahrada zve na […]
 • Druhý ročník DEŠTNÍK FESTU proběhne na konci srpna
  Hudebně kulturní festival Deštník fest zve na svůj druhý ročník. Můžete se těšit na dvoudenní přehlídku hudební a divadelní produkce. Druhý ročník DEŠTNÍK FESTU proběhne na konci srpna - HRADEC ŽIJE.
 • Legiovlak | Jindřichův Hradec
  30. 5. – 4. 6. 2023 (úterý – neděle), 8:00 – 18:00 – všední dny 9:00 – 19:00 – víkend Vlakové nádraží Jindřichův Hradec, Nádraží Jindřichův Hradec je osmou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Jindřichově Hradci přístupný zdarma od úterý 30.... Legiovlak | Jindřichův Hradec - […]
 • DNY MĚSTA Jindřichův Hradec 2023
  2. -.4. 6. 2023 (pátek, sobota, neděle), Jindřichův Hradec,  Tento způsob léta bude jindřichohradecký Jako každý rok se můžeme těšit na oslavu založení města Jindřichův Hradec, tentokrát oslavíme výročí 730 let bohatým doprovodným programem během prvního červnového víkendu 2. – 4. 6. 2023. V pátek 2. června oslavy začínají koncertem... DNY MĚSTA Jindřichův H […]
 • Dětský den na zámku Žirovnice – Putování za pohádkou
  4.6.2023 (neděle) od 14:00, zámku Žirovnice, Dětský divadelní spolek, SPV a Odbor kultury Města Žirovnice vás zvou na Zámek Žirovnice Start na I. nádvoří 14:00 – 15:30 hodin V 16 a 17 hodin – DDS uvede pohádku O dvou sestrách – Velký sál Cíl na I. nádvoří, kde bude skákací... Dětský den na zámku Žirovnice – Putování za pohádkou - HRADEC ŽIJE.
 • Perleťová stezka 2023 – 12. ročník | Žirovnice
  3.6.2023 (sobota) od 9:00, start na zámku Žirovnice, Start 9 – 10 hodin Zámek Žirovnice 1. okruh 5,2 km – Žirovnice – Popelínské rozcestí – ATC Panistávka 2. okruh 14,6 km – Žirovnice – Litkovice – Vlčetín – Popelín – ATC Panistávka 3. okruh 22,1 km – Žirovnice – Litkovice... Perleťová stezka 2023 – 12. ročník | Žirovnice - HRADEC ŽIJE.