Novinky

Co je nového:

 

2022


V chalupě v Novém Vojířově se uvolnily termíny 30.7. – 6.8. a 13. – 20.8.  Volejte 777958035 nebo 605472664 , vyjdeme vstříc počtem hostů i cenou!


Program léta 2022 na hradě Landštejně

Program Slavonice Fest 2022

Kulturní kalendář města Nová Bystřice pro rok 2022

Od 1. dubna máme v obou penzionech OTEVŘENO!

Od března nás můžete sledovat i na Instagramu.

2021


OTEVÍRÁME! Od pondělí 24. května opět otevíráme. Podmínky pro hosty byly vládou stanoveny takto: všichni hosté budou muset být schopní prokázat, že jsou očkovaní, testovaní s negativním výsledkem, nebo prodělali covid. My máme povinnost uvedené zkontrolovat ihned po vstupu do penzionu/chalupy. Hawk. Těšíme se na Vás!


2020


Od 22. – 29. srpna se uvolnil termín na ubytování v Novém Vojířově č.p. 27.


Přímo v Novém Vojířově vznikl zajímavý projekt webových stránek nejen o obci samotné, ale i o jejím širším okolí a pamětihodnostech, které byste neměli při návštěvě u nás minout: web Peršlák – Nový Vojířov a zajímavá místa okolí.

Na jaře 2020 pro naše hosty otevíráme nově ubytování ve stylové kamenné chalupě v malebné vsi Nový Vojířov vzdálené od penzionu v Albeři pouhých šest kilometrů.


2019


Poetické povídání o krajině České Kanady doprovázené četnými fotografiemi naleznete na webové stránce ceskakanadavypravuje.cz.

V okolí Nové Bystřice jsou vyhrnuté běžkařské trasy a sjezdovka na Hradišti je v provozu také. Přijímáme objednávky na 3 volné pokoje v podkroví.


2018


Od 1. do 5.8. jste zváni na letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST. Těšit se můžete na např. na zahajovací promítání muzikálu Vlasy nebo vystoupení Tonyi Graves nebo Michala Pavlíčka a Moniky Načeva. Letní akce pořádané na státním hradě Landštejn najdete přehledně  ZDE a v Muzeu veteránů v Nové Bystřici na tomto odkazu Muzeum veteránů. Na cestu k nám nemusíte balit víno pro příjemné letní večery, v našem penzionu vám nabídneme skvělá vína z Vinařství Radocha.


2017


Objevili jsme v nedaleké obci Hůrky jízdárnu U Velkého jezdce, kde je možné objednat pro mladší děti jízdu na poníkovi a pro starší děti a dospělé na koni. Děti si vyzkouší péči o poníka a dostanou výklad o technice jízdy, vše ve velmi milém podání a tak poutavě, že nebudou chtít po konci programu odejít nebo pouze za podmínky, že si poníka odvezou sebou.

Dospělým hostům nově nabízíme vína z Vinařství Radocha.

Do fotogalerie jsme přidali fotografie zimního penzionu. Máme totiž otevřeno i v zimě. Lyžovat se dá na běžkách v okolí Peršláku, Hradiště i Landštejna, kde jsou vyhrnuté stopy. Z kopce dolů můžete lyžovat 4 km od našeho penzionu na sjezdovce v Hradišti (www.skibystrice.cz).


2016


Pro rok 2016 jsme navázali spolupráci se sportovním areálem v Nové Bystřici, kde je k dispozici MINIGOLF, tenisové kurty, hřiště na malý fotbal, volejbal, nohejbal a též tělocvična. Rádi vám zajistíme rezervaci sportovišť pro dobu pobytu v našem penzionu.

2015


Pro případ nepříznivého počasí, zimy nebo jiné přírodní nepohody, jsme pro vás připravili posezení ve sklípku, kde si můžete zatopit v nových kamnech. Fotografie k nahlédnutí v naší fotogalerii.

Našim nejmenším hostům jsme postavili na zahradě penzionu dřevěné hřiště se dvěma houpačkami, domkem a skluzavkou. Fotografie je ke shlédnutí v záložce „Fotogalerie“.

Pro hosty z apartmánů, které nemají přímý přístup na zahradu, jsme dokončili zahradní posezení – terasu, kde můžete jen tak posedět, snídat, obědvat i večeřet.

 


 • Co chystá Dům gobelínů, kulturních tradic a řemesel v roce 2023?
  V novém roce nabídne veřejnosti Dům gobelínů, kulturních tradic a řemesel bohatý kulturní a vzdělávací program. Můžete se těšit na výstavu gobelínů nazvanou „Řemesla“ z cyklu Františka Kysely, které utkala Marie Hoppe-Teinitzerová podle jeho návrhu. Dalším očekávaným zážitkem bude výstava sdružení textilních výtvarníků poeticky pojmenovaná „Poezie nitě”, ten […]
 • Zabijačkové hody | Zahradní centrum
  27. – 29. 1. 2023 (pátek, sobota, neděle) 8:00 – 18:00, Zahradní centrum Jindřichův Hradec,  Restaurace Zahradní centrum vás srdečně zve na ZABIJAČKOVÉ HODY v menu nebude chybět. prdelačka zabijačková polévka jelito či jitrnice s kočičákem tlačenka světlá / tmavá ovar s čerstvým křenem, hořčicí a chlebem prejt s vařeným... Zabijačkové hody | Zahradní centrum […]
 • Maškarní merenda | Deštná
  28. 1. 2023 (sobota) od 14:00, KD Deštná, Maškarní zábava v Deštné.   Maškarní merenda | Deštná - HRADEC ŽIJE.
 • Karneval v Počátkách
  28. 1. 2023 (sobota) od 13:30, Sokolovna Počátky, SRPDŠ při ZŠ Otokara Březiny v Počátkách, spolek vás zve na KARNEVAL. Sobota 28. ledna 2023 od 13:30 hodin v Sokolovně Počátky Vstupné dobrovolné Karneval v Počátkách - HRADEC ŽIJE.
 • Dětský karneval v Deštné
  28. 1. 2023 (sobota) od 14:00, KD Deštná, Město Deštná vás ve spolupráci se Spolkem divadelních ochotníků zve na Dětský karneval.   Dětský karneval v Deštné - HRADEC ŽIJE.
 • Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling
  Proč Bowling22? Protože to prostě vždycky byl Bowling. A protože se při znovuotevření psal rok 22, tak bude 22 i v názvu. Taky máme v plánu dělat různý akce do 22 hod., abyste k nám přišli dřív než jen za písničkou. Prostě jako do baru na dobrej drink nebo do hospody na dobrý pivo. Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling - HRADEC ŽIJE.