Novinky

Co je nového:

 

2021


OTEVÍRÁME! Od pondělí 24. května opět otevíráme. Podmínky pro hosty byly vládou stanoveny takto: všichni hosté budou muset být schopní prokázat, že jsou očkovaní, testovaní s negativním výsledkem, nebo prodělali covid. My máme povinnost uvedené zkontrolovat ihned po vstupu do penzionu/chalupy. Hawk. Těšíme se na Vás!


2020


Od 22. – 29. srpna se uvolnil termín na ubytování v Novém Vojířově č.p. 27.


Přímo v Novém Vojířově vznikl zajímavý projekt webových stránek nejen o obci samotné, ale i o jejím širším okolí a pamětihodnostech, které byste neměli při návštěvě u nás minout: web Peršlák – Nový Vojířov a zajímavá místa okolí.

Na jaře 2020 pro naše hosty otevíráme nově ubytování ve stylové kamenné chalupě v malebné vsi Nový Vojířov vzdálené od penzionu v Albeři pouhých šest kilometrů.


2019


Poetické povídání o krajině České Kanady doprovázené četnými fotografiemi naleznete na webové stránce ceskakanadavypravuje.cz.

V okolí Nové Bystřice jsou vyhrnuté běžkařské trasy a sjezdovka na Hradišti je v provozu také. Přijímáme objednávky na 3 volné pokoje v podkroví.


2018


Od 1. do 5.8. jste zváni na letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST. Těšit se můžete na např. na zahajovací promítání muzikálu Vlasy nebo vystoupení Tonyi Graves nebo Michala Pavlíčka a Moniky Načeva. Letní akce pořádané na státním hradě Landštejn najdete přehledně  ZDE a v Muzeu veteránů v Nové Bystřici na tomto odkazu Muzeum veteránů. Na cestu k nám nemusíte balit víno pro příjemné letní večery, v našem penzionu vám nabídneme skvělá vína z Vinařství Radocha.


2017


Objevili jsme v nedaleké obci Hůrky jízdárnu U Velkého jezdce, kde je možné objednat pro mladší děti jízdu na poníkovi a pro starší děti a dospělé na koni. Děti si vyzkouší péči o poníka a dostanou výklad o technice jízdy, vše ve velmi milém podání a tak poutavě, že nebudou chtít po konci programu odejít nebo pouze za podmínky, že si poníka odvezou sebou.

Dospělým hostům nově nabízíme vína z Vinařství Radocha.

Do fotogalerie jsme přidali fotografie zimního penzionu. Máme totiž otevřeno i v zimě. Lyžovat se dá na běžkách v okolí Peršláku, Hradiště i Landštejna, kde jsou vyhrnuté stopy. Z kopce dolů můžete lyžovat 4 km od našeho penzionu na sjezdovce v Hradišti (www.skibystrice.cz).


2016


Pro rok 2016 jsme navázali spolupráci se sportovním areálem v Nové Bystřici, kde je k dispozici MINIGOLF, tenisové kurty, hřiště na malý fotbal, volejbal, nohejbal a též tělocvična. Rádi vám zajistíme rezervaci sportovišť pro dobu pobytu v našem penzionu.

2015


Pro případ nepříznivého počasí, zimy nebo jiné přírodní nepohody, jsme pro vás připravili posezení ve sklípku, kde si můžete zatopit v nových kamnech. Fotografie k nahlédnutí v naší fotogalerii.

Našim nejmenším hostům jsme postavili na zahradě penzionu dřevěné hřiště se dvěma houpačkami, domkem a skluzavkou. Fotografie je ke shlédnutí v záložce “Fotogalerie”.

Pro hosty z apartmánů, které nemají přímý přístup na zahradu, jsme dokončili zahradní posezení – terasu, kde můžete jen tak posedět, snídat, obědvat i večeřet.

 


 • STS Kamenice nad Lipou
  Náš tým zkušených pracovníků nabízí práce v rozsahu od oprav hydraulik až po přestavby a celkové generální opravy traktorů, zejména značky ZETOR. Dále provádíme sériovou kovovýrobu i rozsáhlé individuální zakázky s využitím technického i personálního potenciálu. STS Kamenice nad Lipou - HRADEC ŽIJE.
 • Prémiové kávové speciály z mikrolotů pořídíte v Čajovně U Zámku
  Nejen pro kávové gurmány, ale i pro nadšence, kteří rádi experimentují a začínají na své kávové cestě objevovat to pravé kávové, vytvořila francouzská pražírna Lobodis nabídku prémiové kávy z mikrolotů. Micro lot je káva sklizená jen v omezeném množství s velmi vysokou kvalitou, která má jasně charakterizovaný původ a detailně vypracovaný chuťový profil. Dík […]
 • Minulý víkend hráli hráči GBA v 5 různých městech a třech ligách: KNBL, 1. Liga mužů, U19 extraliga.
  KNBL – GBA Fio banka Jindřichův Hradec V pátek začala 30. sezóna Kooperativa NBL zahajujícím zápasem mezi BK Redstone Olomoucko a GBA Fio banka Jindřichův Hradec. Zápas skončil 100:92 pro domácí Olomouc. Komentář hlavního trenéra GBA Fio banka Jindřichův Hradec Gilebrta Abrahama: Myslím, že jsme do toho dnes dali všechno, musíme však být mnohem lepší ... Min […]
 • MALCOM CZ hledá zaměstnance na pozici MANAŽER SKLADU
  MALCOM CZ s.r.o. je dynamicky rozvíjející se dovozní společnost zabývající se prodejem a servisem komunální a lesnické techniky, která působí po celém území České republiky. Díky širokému portfoliu produktů nabízíme zajímavé pracovní pozice. Staň se jedním / jednou z nás a pronikni do světa techniky a silných strojů. Na kvalitu sázíme jak u nabízených služeb […]
 • Prvoligové házenkářky ve Vršovicích bez bodů. Dorostenkám se v Ostravě dařilo.
  První letošní prvoligové utkání venku odehrály jindřichohradecké házenkářky ve Vršovicích. Dorostenky vyrazily na dalekou cestu do Ostravy, kde se ji podařilo vybojovat výhru a remízu. Prvoligové házenkářky ve Vršovicích bez bodů. Dorostenkám se v Ostravě dařilo. - HRADEC ŽIJE.
 • Den charity bude v neděli odpoledne v kostele Nejsvětější Trojice
  Srdečně rádi bychom vás pozvali na oslavu Dne Charity v neděli 26. září 2021. Jedná se o celorepublikovou událost Charity (charita.cz). V Jindřichově Hradci se bude konat v kostele Nejsvětější Trojice naproti Fakultě managementu VŠE od 15:30. Tento kostel se běžně nevyužívá a tak bude možnost nahlédnout do jinak veřejnosti nepřístupných sakrálních prostor. Č […]