Novinky

Co je nového:

 

2021


OTEVÍRÁME! Od pondělí 24. května opět otevíráme. Podmínky pro hosty byly vládou stanoveny takto: všichni hosté budou muset být schopní prokázat, že jsou očkovaní, testovaní s negativním výsledkem, nebo prodělali covid. My máme povinnost uvedené zkontrolovat ihned po vstupu do penzionu/chalupy. Hawk. Těšíme se na Vás!


2020


Od 22. – 29. srpna se uvolnil termín na ubytování v Novém Vojířově č.p. 27.


Přímo v Novém Vojířově vznikl zajímavý projekt webových stránek nejen o obci samotné, ale i o jejím širším okolí a pamětihodnostech, které byste neměli při návštěvě u nás minout: web Peršlák – Nový Vojířov a zajímavá místa okolí.

Na jaře 2020 pro naše hosty otevíráme nově ubytování ve stylové kamenné chalupě v malebné vsi Nový Vojířov vzdálené od penzionu v Albeři pouhých šest kilometrů.


2019


Poetické povídání o krajině České Kanady doprovázené četnými fotografiemi naleznete na webové stránce ceskakanadavypravuje.cz.

V okolí Nové Bystřice jsou vyhrnuté běžkařské trasy a sjezdovka na Hradišti je v provozu také. Přijímáme objednávky na 3 volné pokoje v podkroví.


2018


Od 1. do 5.8. jste zváni na letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST. Těšit se můžete na např. na zahajovací promítání muzikálu Vlasy nebo vystoupení Tonyi Graves nebo Michala Pavlíčka a Moniky Načeva. Letní akce pořádané na státním hradě Landštejn najdete přehledně  ZDE a v Muzeu veteránů v Nové Bystřici na tomto odkazu Muzeum veteránů. Na cestu k nám nemusíte balit víno pro příjemné letní večery, v našem penzionu vám nabídneme skvělá vína z Vinařství Radocha.


2017


Objevili jsme v nedaleké obci Hůrky jízdárnu U Velkého jezdce, kde je možné objednat pro mladší děti jízdu na poníkovi a pro starší děti a dospělé na koni. Děti si vyzkouší péči o poníka a dostanou výklad o technice jízdy, vše ve velmi milém podání a tak poutavě, že nebudou chtít po konci programu odejít nebo pouze za podmínky, že si poníka odvezou sebou.

Dospělým hostům nově nabízíme vína z Vinařství Radocha.

Do fotogalerie jsme přidali fotografie zimního penzionu. Máme totiž otevřeno i v zimě. Lyžovat se dá na běžkách v okolí Peršláku, Hradiště i Landštejna, kde jsou vyhrnuté stopy. Z kopce dolů můžete lyžovat 4 km od našeho penzionu na sjezdovce v Hradišti (www.skibystrice.cz).


2016


Pro rok 2016 jsme navázali spolupráci se sportovním areálem v Nové Bystřici, kde je k dispozici MINIGOLF, tenisové kurty, hřiště na malý fotbal, volejbal, nohejbal a též tělocvična. Rádi vám zajistíme rezervaci sportovišť pro dobu pobytu v našem penzionu.

2015


Pro případ nepříznivého počasí, zimy nebo jiné přírodní nepohody, jsme pro vás připravili posezení ve sklípku, kde si můžete zatopit v nových kamnech. Fotografie k nahlédnutí v naší fotogalerii.

Našim nejmenším hostům jsme postavili na zahradě penzionu dřevěné hřiště se dvěma houpačkami, domkem a skluzavkou. Fotografie je ke shlédnutí v záložce “Fotogalerie”.

Pro hosty z apartmánů, které nemají přímý přístup na zahradu, jsme dokončili zahradní posezení – terasu, kde můžete jen tak posedět, snídat, obědvat i večeřet.

 


 • Keramická dílna v Lodhéřově pro veřejnost
  30. 10. 2021 (sobota) od 15:00; 27. 11. 2020 (sobota) od 15:00; Keramická dílna Lodhéřov – budova ZŠ; Udělejte si jedinečnou výzdobu nebo originální dárky v lodhéřovské keramické dílně. Keramická dílna pro veřejnost každou poslední sobotu v měsíci od 15.00h do 17.00h. 50,00 Kč příspěvek na materiál. Vstupné zdarma Náhledové Foto: Fotka od Coco Lam ... Kerami […]
 • Vědci a lékaři II. (Nezapomenutelné osobnosti Jindřichova Hradce)
  Lékaři a vědci byli vážení a cenění nejen pro svou inteligenci a dosažené vzdělání, ale především díky společenskému významu jejich činnosti, díky svému poslání. Zatímco lékaři pobývali v Jindřichově Hradci celý život, popřípadě do města přicházeli jako vystudovaní a vážení odborníci a pobývali tady v aktivní části svého života, osobnosti z řad vědců svůj ak […]
 • „Brouk v hlavě“ Spolek ochotníků Deštná – ZRUŠENO
  Kvůli epidemiologické situaci se představení ruší. Děkujeme za pochopení. 26. 11. 2021 (pátek) od 19:00, KD Deštná, Spolek divadelních ochotníků Deštná vás zve na listopadovou reprízu úspěšné komedie k popukání o třech dějstvích od Charlese Feydeaua. Na akci budou dodržována aktuální protiepidemická opatření. Z důvodu epidemiologických bude odehráno představ […]
 • Vánoční trhy ve Studené
  26. 11. 2021 (pátek) od 14:00, Studená, Studenský čtyřlístek a Obec Studená pořádají vánoční trhy na náměstí ve Studené, které se budou konat v pátek 26. listopadu 2021 Vánoční trhy ve Studené - HRADEC ŽIJE.
 • Rakouská společnost VTW GmbH hledá zaměstnance
  Společnost VTW GmbH sídlící v rakouském městě Waidhofen/Thaya nedaleko českých hranic hledá do svého pracovního týmu: Rakouská společnost VTW GmbH hledá zaměstnance - HRADEC ŽIJE.
 • Jindřichův Hradec a Pelhřimov hostí pátý ročník přestřelky basketbalových talentů YOUNG GUNS!
  YOUNG GUNS GBA Invitational 2021 nabídne již za několik týdnů tradiční přestřelku budoucích basketbalových hvězd. Basketbalová akademie GBA pokračuje v tradici pandemii navzdory. I letos pozvala do Česka světové basketbalové velkokluby. Jubilejní pátý ročník prestižního juniorského turnaje hostí Jindřichův Hradec tentokrát společně s Pelhřimovem, se kterým G […]