Novinky

Co je nového:

 

2021


OTEVÍRÁME! Od pondělí 24. května opět otevíráme. Podmínky pro hosty byly vládou stanoveny takto: všichni hosté budou muset být schopní prokázat, že jsou očkovaní, testovaní s negativním výsledkem, nebo prodělali covid. My máme povinnost uvedené zkontrolovat ihned po vstupu do penzionu/chalupy. Hawk. Těšíme se na Vás!


2020


Od 22. – 29. srpna se uvolnil termín na ubytování v Novém Vojířově č.p. 27.


Přímo v Novém Vojířově vznikl zajímavý projekt webových stránek nejen o obci samotné, ale i o jejím širším okolí a pamětihodnostech, které byste neměli při návštěvě u nás minout: web Peršlák – Nový Vojířov a zajímavá místa okolí.

Na jaře 2020 pro naše hosty otevíráme nově ubytování ve stylové kamenné chalupě v malebné vsi Nový Vojířov vzdálené od penzionu v Albeři pouhých šest kilometrů.


2019


Poetické povídání o krajině České Kanady doprovázené četnými fotografiemi naleznete na webové stránce ceskakanadavypravuje.cz.

V okolí Nové Bystřice jsou vyhrnuté běžkařské trasy a sjezdovka na Hradišti je v provozu také. Přijímáme objednávky na 3 volné pokoje v podkroví.


2018


Od 1. do 5.8. jste zváni na letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST. Těšit se můžete na např. na zahajovací promítání muzikálu Vlasy nebo vystoupení Tonyi Graves nebo Michala Pavlíčka a Moniky Načeva. Letní akce pořádané na státním hradě Landštejn najdete přehledně  ZDE a v Muzeu veteránů v Nové Bystřici na tomto odkazu Muzeum veteránů. Na cestu k nám nemusíte balit víno pro příjemné letní večery, v našem penzionu vám nabídneme skvělá vína z Vinařství Radocha.


2017


Objevili jsme v nedaleké obci Hůrky jízdárnu U Velkého jezdce, kde je možné objednat pro mladší děti jízdu na poníkovi a pro starší děti a dospělé na koni. Děti si vyzkouší péči o poníka a dostanou výklad o technice jízdy, vše ve velmi milém podání a tak poutavě, že nebudou chtít po konci programu odejít nebo pouze za podmínky, že si poníka odvezou sebou.

Dospělým hostům nově nabízíme vína z Vinařství Radocha.

Do fotogalerie jsme přidali fotografie zimního penzionu. Máme totiž otevřeno i v zimě. Lyžovat se dá na běžkách v okolí Peršláku, Hradiště i Landštejna, kde jsou vyhrnuté stopy. Z kopce dolů můžete lyžovat 4 km od našeho penzionu na sjezdovce v Hradišti (www.skibystrice.cz).


2016


Pro rok 2016 jsme navázali spolupráci se sportovním areálem v Nové Bystřici, kde je k dispozici MINIGOLF, tenisové kurty, hřiště na malý fotbal, volejbal, nohejbal a též tělocvična. Rádi vám zajistíme rezervaci sportovišť pro dobu pobytu v našem penzionu.

2015


Pro případ nepříznivého počasí, zimy nebo jiné přírodní nepohody, jsme pro vás připravili posezení ve sklípku, kde si můžete zatopit v nových kamnech. Fotografie k nahlédnutí v naší fotogalerii.

Našim nejmenším hostům jsme postavili na zahradě penzionu dřevěné hřiště se dvěma houpačkami, domkem a skluzavkou. Fotografie je ke shlédnutí v záložce “Fotogalerie”.

Pro hosty z apartmánů, které nemají přímý přístup na zahradu, jsme dokončili zahradní posezení – terasu, kde můžete jen tak posedět, snídat, obědvat i večeřet.

 


 • Přijďte se vyfotit v historických kostýmech do Muzea fotografie
    Vzdělávací a kulturní centrum Jindřichův Hradec srdečně zve na tradiční LETNÍ TOP FOTOGRAFOVÁNÍ V HISTORICKÝCH KOSTÝMECH v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií V Muzeu fotografie a moderních obrazových médií se v pátek 30. července a sobotu 31. července uskuteční Letní TOP fotografování v historických kostýmech, které již neodmyslitelně patří ke k […]
 • ZOOBUTIK – Chovatelské potřeby
  Naše malá rodinná firma funguje od roku 1994, má tedy dlouholetou tradici, zkušenosti a znalosti v daném oboru. Její prioritou je osobní přístup k zákazníkovi na obou našich prodejnách a co nejlepší péče o zvířata, která jsou nedílnou součástí naši provozovny v ul. Čsl legií. Všichni přistupujeme ke své práci s láskou a nadšením. Nikdo není dokonalý, ale dro […]
 • V sobotu bude v Jindřichově Hradci letecký den s Armádou ČR.
  Poslední sobota v červenci bude na jindřichohradeckém letišti patřit leteckému dni Armády ČR. V dopoledním programu od 9:00 jsou pro zájemce připraveny vyhlídkové lety (po celý den) a ukázky letadel. V hlavním odpoledním programu bude k vidění cca od 16:30, asi největší tahák, přelet gripenů JAS-39. Návštěvníci leteckého dne uvidí také slaňování z bojového v […]
 • Jihočeská hospodářská komora – Jindřichův Hradec
  Naši činnost určují sami podnikatelé, členské firmy Jhk - nejsme úřad ani státní instituce. Posláním Jhk je zjednodušovat život podnikatelům tím, že propojujeme naše členy, dáváme jim prostor pro jejich propagaci, poskytujeme poradenství, pořádáme kvalitní vzdělávací akce pro vedení firem a jejich zaměstnance a samozřejmě se výraznou měrou podílíme na region […]
 • Prodej firmy s gastro vybavením SKLO – PORCELÁN – ŠEDIVÝ
  Nabízíme k prodeji zavedenou firmu s gastro vybavením SKLO – PORCELÁN - ŠEDIVÝ,  která působí již více než 29 let na českém trhu a funguje na základě živnostenského oprávnění majitele. Součástí firmy je prodejna kuchyňských potřeb a dodavatelství pro GASTRO provozy . Prodejna je na adrese Vajgar 585/III v Jindřichově Hradci a firma byla založena v roce 1992. […]
 • Vernisáž výstavy “Michal Bauer – Krajinou novobystřické vrchoviny”
  27. 7. 2021 (úterý) od 17:17 – vernisáž, Nová Bystřice – turistické informační centrum, autor fotografií: MICHAL BAUER Píše se rok 1978 a Michal coby žák třetí třídy jindřichohradecké čtvrté základní školy prožívá jeden ze svých prvních letních táborů na tábořišti Spálená hájovna u Stálkova. O několik let později zde také pořizuje své vůbec první ... Vernisá […]