O nás

Penzion Albeř 58 naleznete v malebné krajině oblasti nazývané Česká Kanada, v obci Albeř, dva kilometry od Nové Bystřice, 18 km jižně od Jindřichova Hradce, nedaleko česko-rakouské hranice.

Chalupa v Nový Vojířov čp. 27 se nachází v malebné vesnici s několika rybníčky necelých pět kilometrů západně od Nové Bystřice, a tedy co by kamenem dohodil od penzionu v Albeři.

Penzion Albeř 58 je rodinným penzionem otevřeným od roku 2014, kdy byla dokončena kompletní rekonstrukce  části bývalého selského stavení. V penzionu Vás ubytujeme ve 2 a 4 lůžkovém apartmánu s přímým přístupem na vlastní terasu přímo na zahradě a dvou 2 lůžkových a jednom 4 lůžkovém apartmánu v podkroví, pro které je k dispozici pro venkovní aktivity a odpočinek též část zahrady a společný sklípek. Apartmány jsou vybaveny vlastní koupelnou se sprchovým koutem, v apartmánech je kuchyňský kout, TV, přístup k internetu prostřednictvím wifi (blíže k vybavení v záložce “Ceník – Penzion Albeř 58“).

Penzion se nachází v klidné části obce Albeř, kolem nevede žádná rušná cesta kromě té příjezdové, těsně za penzionem pak cesta končí úplně. Z domu i zahrady je výhled na les na kopci, pod nímž pravidelně projíždí úzkokolejka tažená parní lokomotivou. Jediné nebezpečí, které Vám zde hrozí je okouzlení okolní krajinou České Kanady.

Chalupa Nový Vojířov čp. 27, jejíž rekonstrukci jsme dokončili v roce 2019, je ubytováním vhodným pro větší skupinu hostů, ale jednotlivé části chalupy se dají oddělit i na jednotlivé pokoje v podkroví a přízemí penzionu s přímým přístupem na zahradu. Stejně jako v penzionu v Albeři, i v Novém Vojířově je k dispozici ke každé části chalupy samostatná koupelna se sprchovým koutem a vybavená kuchyň, v pokojích TV a v celé chalupě též přístup k internetu. Chalupa se nachází ve slepé ulici, provoz je zde tedy minimální.

Co u nás můžete zažít

V okolí obou ubytování je množství cyklostezek, rybníků, lesů i pamětihodností, v jejichž blízkosti probíhá celou letní sezónu řada kulturních a sportovních událostí. Ve vzdálenosti do 10 kilometrů můžete navštívit zříceninu středověkého hradu Landštejn, zaniklé pohraniční vesnice u Starého Města pod Landštejnem, rozhlednu U Jakuba ve Valtínově, dále renesanční město Slavonice, Muzeum československého opevnění, obec Klášter s barokním kostelem Nejsvětější Trojice ze 17. století, muzeum veteránů v Nové Bystřici, Golf Resort Monachus u Nové Bystřice, tenisová hřiště v Nové Bystřici, Staré Město pod Landštejnem, kde můžete trávit volný čas v lanovém parku, dráze pro in-line bruslaře nebo sportovní střelnici. Téměř všude se v okolí dostanete místní úzkokolejkou taženou parní lokomotivou s vozem pro jízdní kola. Jedna ze stanic se je přímo v obci Albeř v těsném sousedství rybníku Osika. Podrobněji se o okolních zajímavostech a námětech na výlety dočtete v části Tipy na výlet. Nutno pouze dodat, že celá Česká Kanada se na přelomu léta stává houbařským rájem.

KONTAKT

Penzion Albeř
Albeř 58
378 33 Nová Bystřice

+420 777 958 035
petra.pumprova@penzionalber.cz