O nás

Penzion Albeř 58 naleznete v malebné krajině oblasti nazývané Česká Kanada, v obci Albeř, dva kilometry od Nové Bystřice, 18 km jižně od Jindřichova Hradce, nedaleko česko-rakouské hranice.

Chalupa v Nový Vojířov čp. 27 se nachází v malebné vesnici s několika rybníčky necelých pět kilometrů západně od Nové Bystřice, a tedy co by kamenem dohodil od penzionu v Albeři.

Penzion Albeř 58 je rodinným penzionem otevřeným roku 2014, kdy byla dokončena kompletní rekonstrukce  části bývalého selského stavení. V penzionu Vás ubytujeme v přízemí či podkroví: ve 2 a 4 lůžkovém pokoji s přímým přístupem na soukromou terasu přímo na zahradě a dvou 2 lůžkových a jednom 4 lůžkovém pokoji v podkroví, pro které je k dispozici pro venkovní aktivity a odpočinek též část zahrady s posezením pod slunečníkem. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou se sprchovým koutem, v pokojích je kuchyňský kout, TV, přístup k internetu prostřednictvím bezplatné wifi. Společenská místnost s posezením je k dispozici v rekonstruované stodole nebo příjemném sklípku s kamny. Pro děti máme dětské hřiště s pískovištěm.

Penzion se nachází v klidné části obce Albeř, kolem nevede žádná rušná cesta kromě té příjezdové, těsně za penzionem pak cesta končí úplně. Z domu i zahrady je výhled na les na kopci, pod nímž pravidelně projíždí úzkokolejka tažená parní lokomotivou. Jediné nebezpečí, které Vám zde hrozí je okouzlení okolní krajinou České Kanady.

Chalupa Nový Vojířov čp. 27, jejíž rekonstrukci jsme dokončili v roce 2019, je ubytováním vhodným pro větší skupinu hostů, ale chalupu je možno oddělit i na jednotlivé pokoje v podkroví a přízemí penzionu s přímým přístupem na zahradu. Jinými slovy, dovolenou u nás můžete trávit společně i odděleně, podle toho, jak vám to samotným vyhovuje. V chalupě je k dispozici ke každé části objektu samostatná koupelna se sprchovým koutem a vybavená kuchyň, v pokojích TV a v celé chalupě též bezplatný přístup k internetu. Chalupa se nachází ve slepé ulici, provoz je zde tedy minimální a klid naopak božský, stačí ujít pár kroků a jste v lese. Pro kola i lyže máme určen krytý uzamykatelný prostor.

Co u nás můžete zažít

V okolí obou ubytování je množství cyklostezek (unikátem je například část Stezky železné opony – Iron Curtain Trail), rybníků, lesů i pamětihodností, v jejichž blízkosti probíhá celou letní sezónu řada kulturních a sportovních událostí. Ve vzdálenosti do 20 kilometrů můžete navštívit zříceninu středověkého hradu Landštejn, zaniklé pohraniční vesnice u Starého Města pod Landštejnem, rozhlednu U Jakuba ve Valtínově, dále renesanční město Slavonice, Muzeum československého opevnění, obec Klášter s barokním kostelem Nejsvětější Trojice ze 17. století, muzeum veteránů v Nové Bystřici, Golf Resort Monachus u Nové Bystřice, tenisová hřiště v Nové Bystřici, restauraci v  Bison Ranch Rožnov se specialitami z bizoního masa, Staré Město pod Landštejnem a jeho lanový park, dráhu pro in-line bruslaře nebo sportovní střelnici a také slavné keramické dílny v Maříži, koupání nabízí, kromě místních rybníků i rašelinové koupaliště hned za rakouskou hranicí v Reingers nebo resort Sole-Felsen-Bad Gmünd. Téměř všude se v okolí dostanete místní úzkokolejkou taženou parní lokomotivou s vozem pro jízdní kola. Jedna ze stanic se je přímo v obci Albeř v těsném sousedství rybníku Osika. Podrobněji se o okolních zajímavostech a námětech na výlety dočtete v části Tipy na výlet. Nutno pouze dodat, že celá Česká Kanada se na přelomu léta stává houbařským rájem.

KONTAKT

Penzion Albeř
Albeř 58
378 33 Nová Bystřice

+420 777 958 035
rezervace@penzionalber.cz