O nás

Penzion Albeř 58 naleznete v malebné krajině oblasti nazývané Česká Kanada, v obci Albeř, dva kilometry od Nové Bystřice, 18 km jižně od Jindřichova Hradce, nedaleko česko-rakouské hranice.

Penzion Albeř 58 je rodinným penzionem otevřeným roku 2014, kdy byla dokončena kompletní rekonstrukce  části bývalého selského stavení. V penzionu Vás ubytujeme v přízemí či podkroví: ve 2 a 4 lůžkovém pokoji s přímým přístupem na soukromou terasu přímo na zahradě a dvou 2 lůžkových a jednom 4 lůžkovém pokoji v podkroví, pro které je k dispozici pro venkovní aktivity a odpočinek též část zahrady s posezením pod slunečníkem. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou se sprchovým koutem, v pokojích je kuchyňský kout, TV, přístup k internetu prostřednictvím bezplatné wifi. Společenská místnost s posezením je k dispozici v rekonstruované stodole nebo příjemném sklípku s kamny. Pro děti máme dětské hřiště s pískovištěm.

Penzion se nachází v klidné části obce Albeř, kolem nevede žádná rušná cesta kromě té příjezdové, těsně za penzionem pak cesta končí úplně. Z domu i zahrady je výhled na les na kopci, pod nímž pravidelně projíždí úzkokolejka tažená parní lokomotivou. Jediné nebezpečí, které Vám zde hrozí je okouzlení okolní krajinou České Kanady.

Co u nás můžete zažít

V okolí obou ubytování je množství cyklostezek (unikátem je například část Stezky železné opony – Iron Curtain Trail), rybníků, lesů i pamětihodností, v jejichž blízkosti probíhá celou letní sezónu řada kulturních a sportovních událostí. Ve vzdálenosti do 20 kilometrů můžete navštívit zříceninu středověkého hradu Landštejn, zaniklé pohraniční vesnice u Starého Města pod Landštejnem, rozhlednu U Jakuba ve Valtínově, dále renesanční město Slavonice, Muzeum československého opevnění, obec Klášter s barokním kostelem Nejsvětější Trojice ze 17. století, muzeum veteránů v Nové Bystřici, Golf Resort Monachus u Nové Bystřice, tenisová hřiště v Nové Bystřici, restauraci v  Bison Ranch Rožnov se specialitami z bizoního masa, Staré Město pod Landštejnem a jeho lanový park, dráhu pro in-line bruslaře nebo sportovní střelnici a také slavné keramické dílny v Maříži, koupání nabízí, kromě místních rybníků i rašelinové koupaliště hned za rakouskou hranicí v Reingers nebo resort Sole-Felsen-Bad Gmünd. Téměř všude se v okolí dostanete místní úzkokolejkou taženou parní lokomotivou s vozem pro jízdní kola. Jedna ze stanic se je přímo v obci Albeř v těsném sousedství rybníku Osika. Podrobněji se o okolních zajímavostech a námětech na výlety dočtete v části Tipy na výlet. Nutno pouze dodat, že celá Česká Kanada se na přelomu léta stává houbařským rájem.

KONTAKT

Penzion Albeř
Albeř 58
378 33 Nová Bystřice

+420 605 472 664
rezervace@penzionalber.cz