O nás

Penzion Albeř naleznete v malebné krajině oblasti nazývané Česká Kanada, v obci Albeř, 3 km od Nové Bystřice, 18 km jižně od Jindřichova Hradce, nedaleko česko-rakouské hranice.

Penzion Albeř je rodinným penzionem otevřeným od roku 2014, kdy byla dokončena kompletní rekonstrukce  části bývalého selského stavení. V penzionu Vás ubytujeme ve 2 a 4 lůžkovém apartmánu s přímým přístupem na vlastní terasu přímo na zahradě a dvou 2 lůžkových a jednom 4 lůžkovém apartmánu v podkroví, pro které je k dispozici pro venkovní aktivity a odpočinek též část zahrady a společný sklípek. Apartmány jsou vybaveny vlastní koupelnou se sprchovým koutem, v apartmánech je kuchyňský kout, TV, přístup k internetu prostřednictvím wifi (blíže k vybavení v záložce „Ceník„).

Penzion se nachází v klidné části obce Albeř, kolem nevede žádná rušná cesta kromě té příjezdové, těsně za penzionem pak cesta končí úplně. Z domu i zahrady je výhled na les na kopci, pod nímž pravidelně projíždí úzkokolejka tažená parní lokomotivou. Jediné nebezpečí, které Vám zde hrozí je okouzlení okolní krajinou České Kanady.

V okolí je množství cyklostezek, rybníků, lesů i pamětihodností, v jejichž blízkosti probíhá celou letní sezónu řada kulturních a sportovních událostí. Ve vzdálenosti do 10 kilometrů můžete navštívit zříceninu středověkého hradu Landštejn, renesanční město Slavonice, Muzeum československého opevnění, obec Klášter s barokním kostelem Nejsvětější Trojice ze 17. století, Golf Resort Monachus u Nové Bystřice, tenisová hřiště a minigolf v Nové Bystřici, Staré Město pod Landštejnem, kde můžete trávit volný čas v lanovém parku, dráze pro in-line bruslaře nebo sportovní střelnici, za zmínku stojí úzkokolejka se stanicí přímo v obci Albeř i rybník Osika. Podrobněji se o okolních zajímavostech a námětech na výlety dočtete v části Tipy na výlet.

KONTAKT

Penzion Albeř
Albeř 58
378 33 Nová Bystřice

+420 777 958 035
petra.pumprova@penzionalber.cz