Na kole na Zvůli

Z Albeře se vydáváme po 1116 směrem Kunžak přes obec Klenová a odsud do Kaprouna, kde v lese pod vsí již po několikáté navštěvujeme zastávku úzkokolejky, na které byl z přepravy v roce 1900 vyloučen nejslavnější Čech Jára Cimrman, neboť nevlastnil jízdenku na cestu z rakouského Gmündu do Jindřichova Hradce a předstíraje spánek byl právě v Kaprounu odhalen.

Následně nás cesta zavede na nejvyšší bod České Kanady – Vysoký kámen (738 m) a poté, po zhruba 1,5 km, odbočujeme doprava ze 1116 na 1119 směr na křižovatku Na Jitrách poblíž osady Jitra. Cesta na křižovatku Na Jitrách vede lesem po nezpevněné cestě a její první část je poloviční „downhill“ (pro některé z nás ovšem ultra downhill) a není úplně vhodná pro malé děti nebo kola s přídavnými vozíky. Jakmile Na Jitrách vyjíždíme z lesa, 1119 nás bezpečně vede až k příjemnému koupání a občerstvení u rybníka Zvůle.

Zpáteční cestou míříme kousek zpět po 1119, odkud jsme přijeli a brzy uhýbáme po levé ruce na 1115 do lesa (tentokrát již po asfaltové cestě) a cyklostezkou až na Rožnov. Na křižovatce před Rožnovem se rozmýšlíme, zda se ještě zastavit na návštěvě u bizonů na Bison Ranch Rožnov, nebo se vrátit přes Klenovou a zastávku Jindřichohradeckých místních drah v Hůrkách a koupání na Osice po hrázi rybníka zpět do milované Albeře.

Mapa trasy:

QR kód mapy:

Mapa_Zvule_QR

 

Fotogalerie: