Akce pro hosty

 

 

Co je nového:


2020


Od 22. – 29. srpna se uvolnil termín na ubytování v Novém Vojířově č.p. 27.


Přímo v Novém Vojířově vznikl zajímavý projekt webových stránek nejen o obci samotné, ale i o jejím širším okolí a pamětihodnostech, které byste neměli při návštěvě u nás minout: web Peršlák – Nový Vojířov a zajímavá místa okolí.

Na jaře 2020 pro naše hosty otevíráme nově ubytování ve stylové kamenné chalupě v malebné vsi Nový Vojířov vzdálené od penzionu v Albeři pouhých šest kilometrů.


2019


Poetické povídání o krajině České Kanady doprovázené četnými fotografiemi naleznete na webové stránce ceskakanadavypravuje.cz.

V okolí Nové Bystřice jsou vyhrnuté běžkařské trasy a sjezdovka na Hradišti je v provozu také. Přijímáme objednávky na 3 volné pokoje v podkroví.


2018


Od 1. do 5.8. jste zváni na letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST. Těšit se můžete na např. na zahajovací promítání muzikálu Vlasy nebo vystoupení Tonyi Graves nebo Michala Pavlíčka a Moniky Načeva. Letní akce pořádané na státním hradě Landštejn najdete přehledně  ZDE a v Muzeu veteránů v Nové Bystřici na tomto odkazu Muzeum veteránů. Na cestu k nám nemusíte balit víno pro příjemné letní večery, v našem penzionu vám nabídneme skvělá vína z Vinařství Radocha.


2017


Objevili jsme v nedaleké obci Hůrky jízdárnu U Velkého jezdce, kde je možné objednat pro mladší děti jízdu na poníkovi a pro starší děti a dospělé na koni. Děti si vyzkouší péči o poníka a dostanou výklad o technice jízdy, vše ve velmi milém podání a tak poutavě, že nebudou chtít po konci programu odejít nebo pouze za podmínky, že si poníka odvezou sebou.

Dospělým hostům nově nabízíme vína z Vinařství Radocha.

Do fotogalerie jsme přidali fotografie zimního penzionu. Máme totiž otevřeno i v zimě. Lyžovat se dá na běžkách v okolí Peršláku, Hradiště i Landštejna, kde jsou vyhrnuté stopy. Z kopce dolů můžete lyžovat 4 km od našeho penzionu na sjezdovce v Hradišti (www.skibystrice.cz).


2016


Pro rok 2016 jsme navázali spolupráci se sportovním areálem v Nové Bystřici, kde je k dispozici MINIGOLF, tenisové kurty, hřiště na malý fotbal, volejbal, nohejbal a též tělocvična. Rádi vám zajistíme rezervaci sportovišť pro dobu pobytu v našem penzionu.

2015


Pro případ nepříznivého počasí, zimy nebo jiné přírodní nepohody, jsme pro vás připravili posezení ve sklípku, kde si můžete zatopit v nových kamnech. Fotografie k nahlédnutí v naší fotogalerii.

Našim nejmenším hostům jsme postavili na zahradě penzionu dřevěné hřiště se dvěma houpačkami, domkem a skluzavkou. Fotografie je ke shlédnutí v záložce “Fotogalerie”.

Pro hosty z apartmánů, které nemají přímý přístup na zahradu, jsme dokončili zahradní posezení – terasu, kde můžete jen tak posedět, snídat, obědvat i večeřet.

 


 • Památník internacionalismu (Jindřichohradecké sochy a památníky #17)
  Nepochybně nejrozporuplnějším památníkem vztyčeným na území města Jindřichův Hradec se stal tzv. Památník internacionalismu. Vznikl jako poděkování Rudé armádě, která poprvé osvobodila Československo v roce 1945 a podruhé, když „zachránila“ s mezinárodní pomocí vojsk Varšavské smlouvy stejnou zemi v roce 1968. Odtud tato děsivá dvojakost, podivným způsobem p […]
 • Křest knihy Rok České Kanady
  Česká Kanada. Fascinující kraj ukrývající se v jihovýchodní části okresu Jindřichův Hradec, je stálou inspirací pro jeho obyvatele i návštěvníky. V uplynulých letech díky němu vznikla řada prací, které se zabývají jeho výjimečnou přírodní skladbou, historií, charakteristikou života v pohraničí i aktuálním vývojem a pohledem do roků příštích. A ať již se na v […]
 • Zloděj šperků v Panské ulici dopaden
  Muž, který násilím vnikl do zlatnictví již převzal sdělení obvinění. Jindřichohradečtí kriminalisté slaví úspěch, nyní objasnili případ násilného vloupání do výlohy prodejny šperků a hodinek v centru města Jindřichova Hradce. Na základě poznatků od občanů a vlastního rozsáhlého šetření ustanovili podezřelého muže (ročník 1995), který dne 13. září 2020 kolem […]
 • Před sto lety dorazil do Jindřichova Hradce fakír Meri Bey
  Prosinec v roce 1920 probíhal v Jindřichově Hradci velmi poklidně. Děti se těšily na mikulášskou nadílku i nadcházející Vánoce, zatímco dospělí navštěvovali operní a operetní představení divadelní společnosti M. Zieglerové, kterému vévodily Smetanovy opery Prodaná nevěsta a Dalibor a někteří se těšili na vystoupení exotického fakíra Mery Bey, které bylo plán […]
 • MALCOM CZ hledá zaměstnance na pozici SERVISNÍ TECHNIK
  MALCOM CZ s.r.o. je dynamicky rozvíjející se dovozní společnost zabývající se prodejem a servisem komunální a lesnické techniky, která působí po celém území České republiky. Díky širokému portfoliu produktů nabízíme zajímavé pracovní pozice. Staň se jedním / jednou z nás a pronikni do světa techniky a silných strojů. Na kvalitu sázíme jak u nabízených služeb […]
 • Řeznický cech v Kamenici nad Lipou (Z kamenických muzejních sbírek)
  Další pokračování volného cyklu, jímž představujeme předměty ze sbírek kamenického muzea, věnujeme památkám na cechovní organizaci řezníků, která nesla název Společenstvo řezníků, hostinských a uzenářů v Kamenici nad Lipou. Jedná se především o cechovní prapor, slavnostní řeznickou uniformu a cechovní truhlici (pokladnu). Řeznický cech v Kamenici nad Lipou ( […]