Akce pro hosty

 

 

Co je nového:


2020


Od 22. – 29. srpna se uvolnil termín na ubytování v Novém Vojířově č.p. 27.


Přímo v Novém Vojířově vznikl zajímavý projekt webových stránek nejen o obci samotné, ale i o jejím širším okolí a pamětihodnostech, které byste neměli při návštěvě u nás minout: web Peršlák – Nový Vojířov a zajímavá místa okolí.

Na jaře 2020 pro naše hosty otevíráme nově ubytování ve stylové kamenné chalupě v malebné vsi Nový Vojířov vzdálené od penzionu v Albeři pouhých šest kilometrů.


2019


Poetické povídání o krajině České Kanady doprovázené četnými fotografiemi naleznete na webové stránce ceskakanadavypravuje.cz.

V okolí Nové Bystřice jsou vyhrnuté běžkařské trasy a sjezdovka na Hradišti je v provozu také. Přijímáme objednávky na 3 volné pokoje v podkroví.


2018


Od 1. do 5.8. jste zváni na letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST. Těšit se můžete na např. na zahajovací promítání muzikálu Vlasy nebo vystoupení Tonyi Graves nebo Michala Pavlíčka a Moniky Načeva. Letní akce pořádané na státním hradě Landštejn najdete přehledně  ZDE a v Muzeu veteránů v Nové Bystřici na tomto odkazu Muzeum veteránů. Na cestu k nám nemusíte balit víno pro příjemné letní večery, v našem penzionu vám nabídneme skvělá vína z Vinařství Radocha.


2017


Objevili jsme v nedaleké obci Hůrky jízdárnu U Velkého jezdce, kde je možné objednat pro mladší děti jízdu na poníkovi a pro starší děti a dospělé na koni. Děti si vyzkouší péči o poníka a dostanou výklad o technice jízdy, vše ve velmi milém podání a tak poutavě, že nebudou chtít po konci programu odejít nebo pouze za podmínky, že si poníka odvezou sebou.

Dospělým hostům nově nabízíme vína z Vinařství Radocha.

Do fotogalerie jsme přidali fotografie zimního penzionu. Máme totiž otevřeno i v zimě. Lyžovat se dá na běžkách v okolí Peršláku, Hradiště i Landštejna, kde jsou vyhrnuté stopy. Z kopce dolů můžete lyžovat 4 km od našeho penzionu na sjezdovce v Hradišti (www.skibystrice.cz).


2016


Pro rok 2016 jsme navázali spolupráci se sportovním areálem v Nové Bystřici, kde je k dispozici MINIGOLF, tenisové kurty, hřiště na malý fotbal, volejbal, nohejbal a též tělocvična. Rádi vám zajistíme rezervaci sportovišť pro dobu pobytu v našem penzionu.

2015


Pro případ nepříznivého počasí, zimy nebo jiné přírodní nepohody, jsme pro vás připravili posezení ve sklípku, kde si můžete zatopit v nových kamnech. Fotografie k nahlédnutí v naší fotogalerii.

Našim nejmenším hostům jsme postavili na zahradě penzionu dřevěné hřiště se dvěma houpačkami, domkem a skluzavkou. Fotografie je ke shlédnutí v záložce “Fotogalerie”.

Pro hosty z apartmánů, které nemají přímý přístup na zahradu, jsme dokončili zahradní posezení – terasu, kde můžete jen tak posedět, snídat, obědvat i večeřet.

 


 • Den charity je bohužel zrušen
  Vzhledem k epidemiologické situaci s výskytem COVID-19 je oslava Dne Charity ZRUŠENA. Přijměte alespoň pozvání na mši svatou za Farní charitu Jindřichův Hradec, která se uskuteční 27.9.2020 od 18h v klášterním kostele sv. Kateřiny v Jindřichově Hradci. Po zbytek tohoto týdne od 23.-25.9. v čase 14:30h-18.30h stále probíhají prostřednictvím Neformálního vzděl […]
 • Postaráme se o vaši hypotéku (EKOMA radí)
  Ve světě financí se neustále dějí velké změny, které mají vliv na naše peněženky. Největší změny probíhají v oblasti hypoték. A právě proto jsem tu pro Vás! Plánujete vlastní bydlení? Chcete ušetřit na stávající splátce? Víte, kde jsou nejlepší podmínky? Zde je rychlý přehled: Hypotéky za babku? Trh znovu testuje své dno Úvěry na bydlení ... Postaráme se o v […]
 • Historie veřejného osvětlení v Deštné (Z historie Deštné #14)
  Budiž světlo! Tma začíná houstnout, ze dveří deštenské radnice vychází městský strážník Jan Jílek. Na rameni kratší žebřík, v ruce rozsvícenou lucernu. Míří k nejbližší petrolejové lampě, opře žebřík o zeď, vytáhne velký kostkovaný kapesník, řádně se vysmrká, kapesník mizí v kapse. Jílek s hekáním leze po žebříku k lampě, rozsvítí ji, sleze dolů, postaví ... […]
 • P.M.Truhlářství – INDECO představuje skříně pro váš obývák (fotogalerie)
  P.M.Truhlářství – INDECO představuje skříně pro váš obývák (fotogalerie) - HRADEC ŽIJE.
 • Kdo si myslíš, že jsem
  22. a 23. 9. 2020 (úterý, středa) od 17:30 Kino Střelnice; Drama, Romantický / Francie Film Europe Padesátiletá Claire Milaud si vytvoří na sociálních sítích falešný profil čtyřiadvacetileté krásky se jménem Clara, aby zjistila, jestli ji její přítel Ludo náhodou nepodvádí. Ludo má mladšího kamaráda Alexe, kterému stačí velmi málo, aby pro dívku ztratil hlav […]
 • Nejčastější otázky k pěstounství I. (Prevent 99)
  Co mám udělat, když se chci stát pěstounem? Mohu si sám vybrat dítě v dětském domově? Mohu nějak ovlivnit, jaké dítě mi dají do péče? To jsou některé z nejčastějších dotazů k pěstounství. Nejčastější otázky k pěstounství I. (Prevent 99) - HRADEC ŽIJE.