Akce pro hosty

 

 

Co je nového:


2020


Na jaře 2020 pro naše hosty otevíráme nově ubytování ve stylové kamenné chalupě v malebné vsi Nový Vojířov vzdálené od penzionu v Albeři pouhých šest kilometrů.


2019


Poetické povídání o krajině České Kanady doprovázené četnými fotografiemi naleznete na webové stránce ceskakanadavypravuje.cz.

V okolí Nové Bystřice jsou vyhrnuté běžkařské trasy a sjezdovka na Hradišti je v provozu také. Přijímáme objednávky na 3 volné pokoje v podkroví.


2018


Od 1. do 5.8. jste zváni na letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST. Těšit se můžete na např. na zahajovací promítání muzikálu Vlasy nebo vystoupení Tonyi Graves nebo Michala Pavlíčka a Moniky Načeva. Letní akce pořádané na státním hradě Landštejn najdete přehledně  ZDE a v Muzeu veteránů v Nové Bystřici na tomto odkazu Muzeum veteránů. Na cestu k nám nemusíte balit víno pro příjemné letní večery, v našem penzionu vám nabídneme skvělá vína z Vinařství Radocha.


2017


Objevili jsme v nedaleké obci Hůrky jízdárnu U Velkého jezdce, kde je možné objednat pro mladší děti jízdu na poníkovi a pro starší děti a dospělé na koni. Děti si vyzkouší péči o poníka a dostanou výklad o technice jízdy, vše ve velmi milém podání a tak poutavě, že nebudou chtít po konci programu odejít nebo pouze za podmínky, že si poníka odvezou sebou.

Dospělým hostům nově nabízíme vína z Vinařství Radocha.

Do fotogalerie jsme přidali fotografie zimního penzionu. Máme totiž otevřeno i v zimě. Lyžovat se dá na běžkách v okolí Peršláku, Hradiště i Landštejna, kde jsou vyhrnuté stopy. Z kopce dolů můžete lyžovat 4 km od našeho penzionu na sjezdovce v Hradišti (www.skibystrice.cz).


2016


Pro rok 2016 jsme navázali spolupráci se sportovním areálem v Nové Bystřici, kde je k dispozici MINIGOLF, tenisové kurty, hřiště na malý fotbal, volejbal, nohejbal a též tělocvična. Rádi vám zajistíme rezervaci sportovišť pro dobu pobytu v našem penzionu.

2015


Pro případ nepříznivého počasí, zimy nebo jiné přírodní nepohody, jsme pro vás připravili posezení ve sklípku, kde si můžete zatopit v nových kamnech. Fotografie k nahlédnutí v naší fotogalerii.

Našim nejmenším hostům jsme postavili na zahradě penzionu dřevěné hřiště se dvěma houpačkami, domkem a skluzavkou. Fotografie je ke shlédnutí v záložce “Fotogalerie”.

Pro hosty z apartmánů, které nemají přímý přístup na zahradu, jsme dokončili zahradní posezení – terasu, kde můžete jen tak posedět, snídat, obědvat i večeřet.

 


 • Restaurování Krýzových jesliček 3. etapa
  Také v letošním roce se pokračuje v restaurování unikátního betlému punčochářského mistra Tomáše Krýzy (1838-1918), který vznikal v Jindřichově především ve druhé polovině 19. století a muzeu byl věnován v roce 1935. Tomáš Krýza na něm pracoval téměř každý den více jak šedesát let. Součástí betlému je velmi složitý mechanismus, který se spolu s figurkami ... […]
 • Ořechy SYSEL – suché plody a zdravé potraviny
  Nabízíme oříšky, semínka, sušené ovoce, zdravé tyčinky, sirupy, BIO a další zdravé potraviny Ořechy SYSEL – suché plody a zdravé potraviny - HRADEC ŽIJE.
 • Víkendová “Česká klasika” v restauraci Bílá paní
  Od soboty 7. 12. do neděle 8. 12. 2019 se můžete těšit na českou kuchyni v restauraci Bílá paní. Víkendová “Česká klasika” v restauraci Bílá paní - HRADEC ŽIJE.
 • Čert, Mikuláš a anděl dorazili také do Domu s pečovatelskou službou
  Rozhodli jsme se udělat radost našim uživatelům, kteří bydlí v Domě s pečovatelskou službou Větrná 50 a Růžová 30. Čerti s Mikulášem a andělem obešli všechny uživatele a popřáli krásný předvánoční čas, popovídali a každému rozdali mikulášský perníček. Někteří uživatelé byli tak potěšeni, až uronili slzu štěstí, vítali nás a zvali k sobě do domácnosti. ... Če […]
 • Dva roky uplynuly jako voda a výlov rybníka Holub je za námi (foto)
  Nepamatujeme, že by se Holub v roce, kdy se lovil,nenapustil. Když se lovil v roce 2017, tak téhož roku už do plné hladiny nedotekl. V únoru 2019 chybělo jen málo, aby byl zcela plný. Jak již tradičně každý rok,i leto se uskuteční Vánoční prodej ryb v České Olešné před zámkem. 22. 12. 2019 (neděle) od ... Dva roky uplynuly jako voda a výlov rybníka Holub je […]
 • Last Christmas
  3. – 5. 12. 2019 (úterý, středa, čtvrtek) od 20:00 Kino Střelnice; Komedie, Romantický / V. Británie / CinemArt Kdyby Bridget Jonesová hledala ještě větší zoufalku, než je ona sama, v Kate by se určitě trefila do černého. Ta holka sice vypadá jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu ... Last Christmas - HRADEC ŽI […]