Akce pro hosty

 

 

Co je nového:


2020


Od 22. – 29. srpna se uvolnil termín na ubytování v Novém Vojířově č.p. 27.


Přímo v Novém Vojířově vznikl zajímavý projekt webových stránek nejen o obci samotné, ale i o jejím širším okolí a pamětihodnostech, které byste neměli při návštěvě u nás minout: web Peršlák – Nový Vojířov a zajímavá místa okolí.

Na jaře 2020 pro naše hosty otevíráme nově ubytování ve stylové kamenné chalupě v malebné vsi Nový Vojířov vzdálené od penzionu v Albeři pouhých šest kilometrů.


2019


Poetické povídání o krajině České Kanady doprovázené četnými fotografiemi naleznete na webové stránce ceskakanadavypravuje.cz.

V okolí Nové Bystřice jsou vyhrnuté běžkařské trasy a sjezdovka na Hradišti je v provozu také. Přijímáme objednávky na 3 volné pokoje v podkroví.


2018


Od 1. do 5.8. jste zváni na letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST. Těšit se můžete na např. na zahajovací promítání muzikálu Vlasy nebo vystoupení Tonyi Graves nebo Michala Pavlíčka a Moniky Načeva. Letní akce pořádané na státním hradě Landštejn najdete přehledně  ZDE a v Muzeu veteránů v Nové Bystřici na tomto odkazu Muzeum veteránů. Na cestu k nám nemusíte balit víno pro příjemné letní večery, v našem penzionu vám nabídneme skvělá vína z Vinařství Radocha.


2017


Objevili jsme v nedaleké obci Hůrky jízdárnu U Velkého jezdce, kde je možné objednat pro mladší děti jízdu na poníkovi a pro starší děti a dospělé na koni. Děti si vyzkouší péči o poníka a dostanou výklad o technice jízdy, vše ve velmi milém podání a tak poutavě, že nebudou chtít po konci programu odejít nebo pouze za podmínky, že si poníka odvezou sebou.

Dospělým hostům nově nabízíme vína z Vinařství Radocha.

Do fotogalerie jsme přidali fotografie zimního penzionu. Máme totiž otevřeno i v zimě. Lyžovat se dá na běžkách v okolí Peršláku, Hradiště i Landštejna, kde jsou vyhrnuté stopy. Z kopce dolů můžete lyžovat 4 km od našeho penzionu na sjezdovce v Hradišti (www.skibystrice.cz).


2016


Pro rok 2016 jsme navázali spolupráci se sportovním areálem v Nové Bystřici, kde je k dispozici MINIGOLF, tenisové kurty, hřiště na malý fotbal, volejbal, nohejbal a též tělocvična. Rádi vám zajistíme rezervaci sportovišť pro dobu pobytu v našem penzionu.

2015


Pro případ nepříznivého počasí, zimy nebo jiné přírodní nepohody, jsme pro vás připravili posezení ve sklípku, kde si můžete zatopit v nových kamnech. Fotografie k nahlédnutí v naší fotogalerii.

Našim nejmenším hostům jsme postavili na zahradě penzionu dřevěné hřiště se dvěma houpačkami, domkem a skluzavkou. Fotografie je ke shlédnutí v záložce “Fotogalerie”.

Pro hosty z apartmánů, které nemají přímý přístup na zahradu, jsme dokončili zahradní posezení – terasu, kde můžete jen tak posedět, snídat, obědvat i večeřet.

 


 • Jindřichohradecká vrchnost IV: Černínové
  Po smrti posledního mužského potomka rodu Slavatů přešlo jindřichohradecké dominium dědictvím na Marii Josefu Slavatovou (1667-1708) provdanou již od roku 1686 za Heřmana Jakuba Černína (1659-1710). Jindřichohradecké panství tak získal další z nejstarších a nejvýznamnějších českých šlechtických rodů a udržel si jej až do poloviny 20. století. Jindřichohradec […]
 • Barvy – laky U Václava
  Jsme stále v provozu. Barvy, laky a příslušenství pro malíře vám rádi prodáme po telefonické domluvě. Volejte 606 627 626! Václavská 40/III, Jindřichův Hradec; tel.: 602 208 596, 606 627 626; e-mail: p.rimnac@seznam.cz Barvy – laky U Václava - HRADEC ŽIJE.
 • O čem rozhodovali radní 22. února 2020?
  6. zasedání Rady města Jindřichův Hradec proběhlo 22. února 2021 Město chystá nový projekt na podporu cestovního ruchu, pomoci s realizací má dotace Oddělení cestovního ruchu a marketingu má tento rok v plánu realizovat projekt nové naučné stezky s pracovním názvem „Cesta zámeckých pánů“. V rámci projektu by došlo k vyznačení naučné stezky centrem města, vyb […]
 • MUDr. Vít Lorenc: Situace v jindřichohradecké nemocnici je kritická (VIDEO)
  V jindřichohradecké nemocnici leží v současnosti stovka pacientů s covidem a kapacita se blíží svému limitu. Situace je tedy kritická. Primář oddělení ARO MUDr. Vít Lorenc vystoupil na včerejším zastupitelstvu města Jindřichův Hradec a mimo sdělení o situaci také požádal zastupitele Jindřichova Hradce k apelu na veřejnost.  “Přes to všechno, co se děje v nem […]
 • Na Pomezí – Floristická kavárna
  8. března slavíme první narozeniny! Každý kdo si u nás k MDŽ koupí kytici, dostane kávu dle svého výběru ZDARMA. Floristická kavárna, obchod dekoracemi a bytovými doplňky, kavárna a cukrárna. Na Pomezí – Floristická kavárna - HRADEC ŽIJE.
 • Pěšky po Hradecku: Horní Žďár, Políkno a Buk
  Trasa začíná na náměstí Míru v Jindřichově Hradci. Odtud, z dolního rohu, se napojí na žlutou turistickou značku. Podél ní vede po nábřeží Malého Vajgaru pod kulisou hradu a zámku, dolů Mlýnskou ulicí... Pěšky po Hradecku: Horní Žďár, Políkno a Buk - HRADEC ŽIJE.