Akce pro hosty

 

 

Co je nového:


2020


Od 22. – 29. srpna se uvolnil termín na ubytování v Novém Vojířově č.p. 27.


Přímo v Novém Vojířově vznikl zajímavý projekt webových stránek nejen o obci samotné, ale i o jejím širším okolí a pamětihodnostech, které byste neměli při návštěvě u nás minout: web Peršlák – Nový Vojířov a zajímavá místa okolí.

Na jaře 2020 pro naše hosty otevíráme nově ubytování ve stylové kamenné chalupě v malebné vsi Nový Vojířov vzdálené od penzionu v Albeři pouhých šest kilometrů.


2019


Poetické povídání o krajině České Kanady doprovázené četnými fotografiemi naleznete na webové stránce ceskakanadavypravuje.cz.

V okolí Nové Bystřice jsou vyhrnuté běžkařské trasy a sjezdovka na Hradišti je v provozu také. Přijímáme objednávky na 3 volné pokoje v podkroví.


2018


Od 1. do 5.8. jste zváni na letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST. Těšit se můžete na např. na zahajovací promítání muzikálu Vlasy nebo vystoupení Tonyi Graves nebo Michala Pavlíčka a Moniky Načeva. Letní akce pořádané na státním hradě Landštejn najdete přehledně  ZDE a v Muzeu veteránů v Nové Bystřici na tomto odkazu Muzeum veteránů. Na cestu k nám nemusíte balit víno pro příjemné letní večery, v našem penzionu vám nabídneme skvělá vína z Vinařství Radocha.


2017


Objevili jsme v nedaleké obci Hůrky jízdárnu U Velkého jezdce, kde je možné objednat pro mladší děti jízdu na poníkovi a pro starší děti a dospělé na koni. Děti si vyzkouší péči o poníka a dostanou výklad o technice jízdy, vše ve velmi milém podání a tak poutavě, že nebudou chtít po konci programu odejít nebo pouze za podmínky, že si poníka odvezou sebou.

Dospělým hostům nově nabízíme vína z Vinařství Radocha.

Do fotogalerie jsme přidali fotografie zimního penzionu. Máme totiž otevřeno i v zimě. Lyžovat se dá na běžkách v okolí Peršláku, Hradiště i Landštejna, kde jsou vyhrnuté stopy. Z kopce dolů můžete lyžovat 4 km od našeho penzionu na sjezdovce v Hradišti (www.skibystrice.cz).


2016


Pro rok 2016 jsme navázali spolupráci se sportovním areálem v Nové Bystřici, kde je k dispozici MINIGOLF, tenisové kurty, hřiště na malý fotbal, volejbal, nohejbal a též tělocvična. Rádi vám zajistíme rezervaci sportovišť pro dobu pobytu v našem penzionu.

2015


Pro případ nepříznivého počasí, zimy nebo jiné přírodní nepohody, jsme pro vás připravili posezení ve sklípku, kde si můžete zatopit v nových kamnech. Fotografie k nahlédnutí v naší fotogalerii.

Našim nejmenším hostům jsme postavili na zahradě penzionu dřevěné hřiště se dvěma houpačkami, domkem a skluzavkou. Fotografie je ke shlédnutí v záložce “Fotogalerie”.

Pro hosty z apartmánů, které nemají přímý přístup na zahradu, jsme dokončili zahradní posezení – terasu, kde můžete jen tak posedět, snídat, obědvat i večeřet.

 


 • Jindřichohradečtí starostové (1926-1926) V.
  Z voleb v březnu 1923 povstalo nové zastupitelstvo a nový starosta Jan Tesař. I v tomto samosprávném sboru se však projevovaly rozpory, které se vyhrotily na jaře roku 1926, takže opět došlo k jeho rozpuštění a jmenování obecní správní komise, znovu pod předsednictvím Sládkovým, po jehož náhlém skonu ho krátce nahradil probošt Jan Vacek. V prosinci do křesla […]
 • AGROLA hledá Manažera/Manažerku vlastní prodejny
  Jindřichohradecká firma AGROLA vyrábějící mléčné výrobky s vlastní prodejnou hledá kolegu na pozici Manažer/Manažerka AGROLA prodejny. NÁPLŇ PRÁCE: vedoucí prodejny zodpovídá za řízení veškerých činností na prodejně včetně vedení zaměstnanců a dosahování stanovených výkonových a finančních cílů plánuje, organizuje, řídí a kontroluje všechny zaměstnance prode […]
 • Sbírka potravin pro Zoologickou zahradu Na Hrádečku
  Také vám nejsou lhostejná zvířátka v zoo? Chcete udělat dobrou věc a pomoci jim? Stačí se připojit ke Sbírce pro zoo, kterou organizuje na jihu Čech Iniciativa Pivoňka. Podporuje ZOO Na Hrádečku u Jindřichova Hradce. Do zoo v minulém týdnu odvezli první várku. „Pokud máte jablka, oříšky, hrášek, vejce, neslazené piškoty, čínské zelí, římský salát, ... Sbírka […]
 • Nástup dětí do škol – fiučování
  Děti 1. stupně se vrací do školy. Mnohým z vás to zajisté přináší spoustu problémů. Nabízím pomoc s hlídáním i učením dětí. Mohu dětem pomoci s plněním domácích úkolů, abyste s tím neměli starost po návratu z práce domů a mohli čas s dětmi trávit podle svého. Nabízím pomoc s pochopením látky, která v online prostředí nebyla úplně zvládnuta, ale její znalost […]
 • Díky DDM Jindřichův Hradec a dětem vyrostl v parku Kraslicovník (fotogalerie)
  Letos v jindřichohradeckém parku parku "vyrostl" Kraslicovník, který vyzdobili děti společně s Domem dětí a mládeže. DDM Jindřichův Hradec děkuje všem, kteří ho přišli ozdobit nádhernými kraslicemi! Těšte se na příští rok, kdy pro vás Kraslicovník opět "vyroste". Díky DDM Jindřichův Hradec a dětem vyrostl v parku Kraslicovník (fotogalerie […]
 • Ze života galerky a policejní práce na Jindřichohradecku
  Co řešili státní policisté poslední dva měsíce na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů. Pátrací akce byla úspěšná J.Hradec – Suchdol nad Lužnicí – Hendikepovaného seniora našel policejní psovod. (16.3.2021) Včerejšího dne 15. března v 18:25 hodin oznámil policistům na obvodním oddělení v Suchdole  nad Lužnicí muž z malé obce […]