Akce pro hosty

 

 

Co je nového:


2020


Od 22. – 29. srpna se uvolnil termín na ubytování v Novém Vojířově č.p. 27.


Přímo v Novém Vojířově vznikl zajímavý projekt webových stránek nejen o obci samotné, ale i o jejím širším okolí a pamětihodnostech, které byste neměli při návštěvě u nás minout: web Peršlák – Nový Vojířov a zajímavá místa okolí.

Na jaře 2020 pro naše hosty otevíráme nově ubytování ve stylové kamenné chalupě v malebné vsi Nový Vojířov vzdálené od penzionu v Albeři pouhých šest kilometrů.


2019


Poetické povídání o krajině České Kanady doprovázené četnými fotografiemi naleznete na webové stránce ceskakanadavypravuje.cz.

V okolí Nové Bystřice jsou vyhrnuté běžkařské trasy a sjezdovka na Hradišti je v provozu také. Přijímáme objednávky na 3 volné pokoje v podkroví.


2018


Od 1. do 5.8. jste zváni na letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST. Těšit se můžete na např. na zahajovací promítání muzikálu Vlasy nebo vystoupení Tonyi Graves nebo Michala Pavlíčka a Moniky Načeva. Letní akce pořádané na státním hradě Landštejn najdete přehledně  ZDE a v Muzeu veteránů v Nové Bystřici na tomto odkazu Muzeum veteránů. Na cestu k nám nemusíte balit víno pro příjemné letní večery, v našem penzionu vám nabídneme skvělá vína z Vinařství Radocha.


2017


Objevili jsme v nedaleké obci Hůrky jízdárnu U Velkého jezdce, kde je možné objednat pro mladší děti jízdu na poníkovi a pro starší děti a dospělé na koni. Děti si vyzkouší péči o poníka a dostanou výklad o technice jízdy, vše ve velmi milém podání a tak poutavě, že nebudou chtít po konci programu odejít nebo pouze za podmínky, že si poníka odvezou sebou.

Dospělým hostům nově nabízíme vína z Vinařství Radocha.

Do fotogalerie jsme přidali fotografie zimního penzionu. Máme totiž otevřeno i v zimě. Lyžovat se dá na běžkách v okolí Peršláku, Hradiště i Landštejna, kde jsou vyhrnuté stopy. Z kopce dolů můžete lyžovat 4 km od našeho penzionu na sjezdovce v Hradišti (www.skibystrice.cz).


2016


Pro rok 2016 jsme navázali spolupráci se sportovním areálem v Nové Bystřici, kde je k dispozici MINIGOLF, tenisové kurty, hřiště na malý fotbal, volejbal, nohejbal a též tělocvična. Rádi vám zajistíme rezervaci sportovišť pro dobu pobytu v našem penzionu.

2015


Pro případ nepříznivého počasí, zimy nebo jiné přírodní nepohody, jsme pro vás připravili posezení ve sklípku, kde si můžete zatopit v nových kamnech. Fotografie k nahlédnutí v naší fotogalerii.

Našim nejmenším hostům jsme postavili na zahradě penzionu dřevěné hřiště se dvěma houpačkami, domkem a skluzavkou. Fotografie je ke shlédnutí v záložce “Fotogalerie”.

Pro hosty z apartmánů, které nemají přímý přístup na zahradu, jsme dokončili zahradní posezení – terasu, kde můžete jen tak posedět, snídat, obědvat i večeřet.

 


 • Tříkrálová sbírka 2021
  Letošní Tříkrálová sbírka probíhá netradičně od 1. – 24. 1. 2021. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci se tříkrálová koleda přesunula do virtuálního prostoru. Přispět můžete hned několika způsoby. ONLINE kasičku naleznete na www.trikralovasbirka.cz, kde Vám tři králové zazpívají a požehnají online. Dalším způsobem je převod na sbírkový účet 66008822/0 […]
 • Foukaná izolace levně a kvalitně od firmy PALCO s.r.o.
  Zateplujeme nejen  novostavby ( vazníkové krovy ), ale také staré rodinné domy ( stropy, podlahy, půdy se záklopem , šikminy... ).  Používáme jen kvalitní materiál: minerální izolaci SUPAFIL, nebo celulózu CLIMATIZER PLUS.  Celá realizace trvá pouze 2-3 hodiny, při větších zakázkách maximálně den. Ihned po zaizolování pocítíte teplotní rozdíl ( eliminace tep […]
 • Pověst o návštěvě Josefa II. v Jindřichově Hradci
  Když Josef II. přijel od Políkna k Lišnému dvoru, vystoupil z kočáru a opustil svůj průvod, který se dál ubíral k nežáreckému předměstí. Pak se pustil po levém břehu Nežárky ulicí Pod Vrchy. Když přišel k poslednímu stavení č. p. 115, které bylo později označeno 133, vstoupil do světnice punčocháře Lukše a požádal jeho manželku o vodu. ... Pověst o návštěvě […]
 • O čem rozhodovali radní 13. ledna 2020?
  1. zasedání Rady města Jindřichův Hradec proběhlo 13. ledna 2020 Město hledá firmu, která provede třetí etapu rekonstrukce Václavské ulice Rada města schválila zadání veřejné zakázky Rekonstrukce ulice Václavská – 3. etapa. Předmětem veřejné zakázky jsou stavební úpravy místní komunikace v ulici Václavská v celém uličním prostoru včetně rekonstrukce vodovodu […]
 • Zapoj se do soutěže Hradecká selfie!
  Hradecká selfie zima 2020/2021 navazuje na projekt z roku 2015. Sbíráme originální zimní snímky. Stačí vyfotit selfie v letošní zimě a poslat. Zapoj se do soutěže Hradecká selfie! - HRADEC ŽIJE.
 • Valchovská alej v Počátkách uspěla v anketě Alej roku
  Město Počátky děkuje všem, kteří hlasovali v anketě Alej roku pro Valchovskou alej. Mezi 132 alejemi z celé České republiky se Valchovská alej umístila na krásném 6. místě. Alej reprezentovala taká Kraj Vysočina, v němž  se umístila na místě prvním. “V počtu nominací padl další rekord. O desátý titul soutěžilo neuvěřitelných 132 alejí a stromořadí ... Valcho […]