Akce pro hosty

 

 

Co je nového:


2019


Poetické povídání o krajině České Kanady doprovázené četnými fotografiemi naleznete na webové stránce ceskakanadavypravuje.cz.

V okolí Nové Bystřice jsou vyhrnuté běžkařské trasy a sjezdovka na Hradišti je v provozu také. Přijímáme objednávky na 3 volné pokoje v podkroví.


2018


Od 1. do 5.8. jste zváni na letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST. Těšit se můžete na např. na zahajovací promítání muzikálu Vlasy nebo vystoupení Tonyi Graves nebo Michala Pavlíčka a Moniky Načeva. Letní akce pořádané na státním hradě Landštejn najdete přehledně  ZDE a v Muzeu veteránů v Nové Bystřici na tomto odkazu Muzeum veteránů. Na cestu k nám nemusíte balit víno pro příjemné letní večery, v našem penzionu vám nabídneme skvělá vína z Vinařství Radocha.


2017


Objevili jsme v nedaleké obci Hůrky jízdárnu U Velkého jezdce, kde je možné objednat pro mladší děti jízdu na poníkovi a pro starší děti a dospělé na koni. Děti si vyzkouší péči o poníka a dostanou výklad o technice jízdy, vše ve velmi milém podání a tak poutavě, že nebudou chtít po konci programu odejít nebo pouze za podmínky, že si poníka odvezou sebou.

Dospělým hostům nově nabízíme vína z Vinařství Radocha.

Do fotogalerie jsme přidali fotografie zimního penzionu. Máme totiž otevřeno i v zimě. Lyžovat se dá na běžkách v okolí Peršláku, Hradiště i Landštejna, kde jsou vyhrnuté stopy. Z kopce dolů můžete lyžovat 4 km od našeho penzionu na sjezdovce v Hradišti (www.skibystrice.cz).


2016


Pro rok 2016 jsme navázali spolupráci se sportovním areálem v Nové Bystřici, kde je k dispozici MINIGOLF, tenisové kurty, hřiště na malý fotbal, volejbal, nohejbal a též tělocvična. Rádi vám zajistíme rezervaci sportovišť pro dobu pobytu v našem penzionu.

2015


Pro případ nepříznivého počasí, zimy nebo jiné přírodní nepohody, jsme pro vás připravili posezení ve sklípku, kde si můžete zatopit v nových kamnech. Fotografie k nahlédnutí v naší fotogalerii.

Našim nejmenším hostům jsme postavili na zahradě penzionu dřevěné hřiště se dvěma houpačkami, domkem a skluzavkou. Fotografie je ke shlédnutí v záložce „Fotogalerie“.

Pro hosty z apartmánů, které nemají přímý přístup na zahradu, jsme dokončili zahradní posezení – terasu, kde můžete jen tak posedět, snídat, obědvat i večeřet.

 


 • Florbal – FK Slovan Jindřichův Hradec pořádá nábor do týmu žen
  FK Slovan Jindřichův Hradec pořádá nábor do týmu žen pro ročníky 2002 a starší. Po roční pauze navazujeme na tradici ženského florbalu ve městě nad Vajgarem, která se začala psát v roce 2009. Rádi přivítáme sportovně založené ženy a dívky na náborových trénincích v březnu a dubnu vždy v uvedených sobotních termínech od 18:30 do ... Florbal – FK Slovan Jindři […]
 • Darjeeling – pestrá směs kultur, čajové plantáže a unikátní úzkokolejka v podhůří Himálají (cestování s Kateřinou Duchoňovou #9)
  Na severovýchod Indie vyrážíme v podvečer, ve zmatku a horku se prodíráme davem lidí na autobusovém nádraží v Berhampore. Konečně poznáváme náš autobus, má už trochu oprýskaný nátěr, začíná rezivět a všude se tísní lidé. Řidič má na palubní desce vyskládané sošky indických bohů Višnua a Šivy ozdobené oranžovými afrikány. Snad nás budou chránit během celé dlo […]
 • Víkendové menu v restauraci Bílá paní
  Od pátku 22. do neděle 24. února 2019 se můžete těšit na speciality v restauraci Bílá paní.   Víkendové menu v restauraci Bílá paní - HRADEC ŽIJE.
 • Vepřové hody v restauraci Hotel Perla
  22. 2. 2019 (pátek) od 11:00 – 20:00; Restaurace hotelu Perla; Restaurace Perla vás srdečně zve na “Vepřové hody”, které se uskuteční dne  22.2.2019 od 11:oo – 20:oo. K dostání budou téměř všechny zabijačkové speciality jitrnice, jelítka, ovar, polévka prdelačka… Ke spláchnutí a podpoře apetitu nápoje alkoholové i lihuprosté.       Vepřové hody v restauraci […]
 • Kluci z leteckého Display Teamu
  22. 2. 2019 (pátek) od 18:00; Konferenční sál Muzea Jindřichohradecka; VÁCLAV VAŠEK, FRANTIŠEK HLAVNIČKA A OLDŘICH PELČÁK. Tři vzdušní mušketýři zavzpomínají na doby, kdy jednotlivě či s Display teamem šířili slávu našeho vojenského letectva v Československu i v zahraničí. Vstup je volný Kluci z leteckého Display Teamu - HRADEC ŽIJE.
 • Školství ve Studené (Historie obce Studená #4)
  Počátky školství ve středověku jsou neodmyslitelně spjaty s životem církve. Nejstarší školy vznikaly při biskupských sídlech, klášterech a farách. Postupem času jim vyrostla konkurence v podobě městských škol. Nejstarší zpráva o škole ve Studené je z roku 1662. Vizitační zpráva říká, že se obec stará o školu, učitele však vydržují okolní vesnice. Roku 1788 d […]